infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Jak nie przepłacić za OC hybrydy w Koninie?

środa Styczeń 18, 2023

Jeśli jesteś mieszkańcem Konina i masz samochód hybrydowy lub planujesz jego zakup, to z pewnością nie chcesz przepłacać za ubezpieczenie.

Przekonaj się, jak znaleźć najtańszą polisę OC bez wychodzenia z domu. Sprawdź także najważniejsze informacje dotyczące samochodów z silnikami hybrydowymi.

Czym są samochody hybrydowe?

Samochody napędzane energią elektryczną cieszą się coraz większą popularnością. Są one bowiem ekologiczne oraz ekonomiczne. Tego rodzaju pojazdy są wyposażone zarówno w silnik spalinowy (benzynowy lub wysokoprężny), jak i jednostkę elektryczną.

Samochody hybrydowe mają wiele zalet, a najważniejsze z nich to przede wszystkim:

 •       niższe zużycie paliwa niż w tradycyjnych autach,
 •       cicha praca silnika,
 •       mniejsza emisja zanieczyszczeń,
 •       niższe opłaty za parkowanie w niektórych miastach,
 •       mniejsze zużycie niektórych elementów, takich jak np. klocki i tarcze hamulcowe.

Decydując się na samochód hybrydowy, musisz pamiętać, że sprawdza się on przede wszystkim podczas jazdy po mieście. Niektóre modele są jednak w stanie przejechać wyłącznie na silniku elektrycznym odległość kilkudziesięciu kilometrów. Zakup takiego samochodu jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, którym bliskie są kwestie związane z ekologią oraz ochroną środowiska.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu hybrydowego?

To, ile zapłacisz za ubezpieczenie hybrydy, zależy przede wszystkim od parametrów Twojego auta oraz kilku innych czynników. Ubezpieczyciele przy obliczaniu składki biorą pod uwagę m.in.:

 •       model i markę samochodu,
 •       moc silnika,
 •       rocznik,
 •       stan techniczny,
 •       Twój wiek i doświadczenie za kierownicą,
 •       bezszkodową jazdę,
 •       miejsce zamieszkania.

Tych czynników jest o wiele więcej, a każde towarzystwo może je traktować z innym priorytetem. Aby dowiedzieć się, ile będzie kosztowała Twoja polisa, wykorzystaj internetową porównywarkę. Dzięki niej znajdziesz najtańsze ubezpieczenie online bez wychodzenia z domu.

Przykładowo 45-letni mieszkaniec Konina, który od 20 lat ma prawo jazdy i jeździ bezszkodowo, za polisę OC dla Toyoty CH-R z 2017 roku zapłaci 432,33 zł. Najtańszy pakiet zawierający dodatkowo AC, NNW oraz assistance dla takiego kierowcy kosztuje 3060,66 zł. Zapewnia on jednak kompleksową ochronę, która może się przydać w wielu nieprzewidzianych sytuacjach na drodze.

Z większymi wydatkami na ubezpieczenie hybrydy muszą liczyć się młode osoby bez dużego doświadczenia w prowadzeniu pojazdu. 23-letni mieszkaniec Konina, który ma prawo jazdy od 3 lat i po raz pierwszy ubezpiecza Toyotę CH-R z 2017 roku musi zapłacić 1592 zł za samą polisę OC. Jeśli chciałby się zdecydować na pełen pakiet z AC, NNW i assistance, to musiałby zapłacić 5938 zł.

Wiek oraz doświadczenie za kółkiem, a także historia ubezpieczenia mają ogromny wpływ na wysokość składki. Jeżdżąc bezpiecznie i bezszkodowo można liczyć na atrakcyjne zniżki, które znacząco zmniejszają koszt zakupu polisy.

Młode osoby mogą płacić za ubezpieczenie OC nieco mniej, jeśli zdecydują się na dopisanie współwłaściciela, którym będzie doświadczony kierowca. Pozwoli to korzystać ze zgromadzonych przez niego zniżek.

 

 Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
1.4
°C
97
%
29
km/h
0.0
mm
0
cm
100
%