infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Gramy dla dzieci małych i bez focha

piątek Styczeń 4, 2019

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocyodbędzie się 13 stycznia 2019 roku.

Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.Konin po raz kolejny gra w Galerii nad Jeziorem. Specjalistyczne szpitale dziecięce to placówki, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości leczenia najtrudniejszych przypadków.

W tym roku w konińskim sztabie kwestować będzie 700 wolontariuszy z Konina i ościennych miejscowości: z Goliny, Kazimierza Biskupiego, Żychlina, Skulska, Brzeźna, Kramska. Najmłodszy wolontariusz ma zaledwie 1,5 roku!

Wielki finał w Koninie zaplanowano 13 stycznia 2019tradycyjnie w C.H. Galerii nad Jeziorem. Przygotujemy działania kulturalne, sportowe, nie zabraknie kolorowych stoisk. Będą prezentacje, koncerty, licytacje gadżetów, wśród których znajdziecie dary od znanych sportowców i muzyków, od Fundacji WOŚP, a także od lokalnych darczyńców. 27. Finał zakończy koncert gwiazdy- Lanberry, parada Dobrych Aniołów, degustacja chleba z Piekarni Dalen  i pokaz sztucznych ogni - Światełko do nieba.

Tradycyjnie WOŚP to także imprezy towarzyszące. Już 12 stycznia Turniej charytatywny Grajmy Razem dla WOŚPprzygotuje stowarzyszenie Minifootball. To już drugi turniej halowy piłki nożnej na rzecz Orkiestry. W turnieju weźmie udział 16 drużyn (głównie osoby dorosłe) podzielonych na 4 grupy, z każdej grupy dwie najlepsze walczyć będą o miano zimowego Mistrza Konina. Dla uczestników przygotowano atrakcje, m.in.: fotobudkę, ciepły posiłek, nagrody.

Po raz 9. odbędzie się Bieg policz się z cukrzycą. W tym roku dla uczestników przygotowano 250 numerów startowych i medali. Medal po raz pierwszy dedykowany jest konińskiemu biegowi. Dwukilometrowa trasa  biegu prowadzi wokół Jeziorka Zatorze. Start i meta jak co roku znajdować będą się pod sceną główną na parkingu przy Galerii Handlowej. Bieg wystartuje o godz. 13.00.

By zapisać się na bieg trzeba wysłać swoje zgłoszenie na adres info@aktywni-konin.pl. W zgłoszeniu napiszcie imię i nazwisko oraz informację, że chcecie wziąć udział w biegu. Numer startowy będzie  czekał w biurze organizacyjnym biegu w niedzielę 13 stycznia w Galerii. Wpisowe można przelać na konto Klubu Biegacza do 10 stycznia 2019. Lista startowa opublikowana zostanie na stronie Klubu Aktywni Konin i na FB do soboty 12 stycznia. Osoby, które nie zdążą zapisać się przez zgłoszenie elektroniczne, będą miały taką możliwość w dniu biegu.

W hali sportowej przy ul. Popiełuszki rozegrane zostaną dwa turnieje. W pierwszym - Turnieju Piłki Siatkowejo Puchar Prezydenta Konina zagra 6 zespołów. Sędziują jak zwykle studenci PWSZ. Jako drugi rozegrany zostanie Turniej Futsalu. Start 10.00.

XXX Międzynarodowy Turniej Kobiet w Piłce Nożnej KONIN CUP 2019 przygotował

Koniński Klub Piłkarstwa Kobiecego „Medyk”. W hali Rondo zagrają Złoty Niedźwiedź Ziemi Kolskiej i Armwrestling Polska. Początek rozgrywek o 10.00, mecze finałowe o 17.30.

Po raz kolejny w finał włączają się Morsy Konin. Na Przystani Gosławice tradycyjnie zaplanowano zimną kąpiel i licytację gadżetów. Udział w akcji weźmie ok. 50 morsów, ale już teraz miłośnicy zimnych kąpieli zapraszają do udziału w wydarzeniu wszystkich chętnych. Start 11.30.

Od 12.00 do 15.00 można wybrać się także na ściankę wspinaczkową-Wpinkaw Woli Podłężnej. 5 zł z każdego biletu zostanie przeznaczone na WOŚP.

W 27. Finał włączyło się również Puzzle Centrum Terapii i Rozwoju,które przygotowałokonsultacje dla noworodków, niemowląt oraz małych i starszych dzieci. Badania odbędą się w gabinecie przy ul. Harcerskiej 3A od 10.00 do 15.00.w planach są konsultacje z fizjoterapeutą i terapeutą integracji sensorycznej. Koszt konsultacji w tym dniu to 50zł. Całkowity dochód z konsultacji zostanie przekazany na rzecz WOŚP.

Zapraszamy do udziału w 27. Finale WOŚP, do wrzucania pieniędzy do puszek i do licytacji interesujących gadżetów.

Odprawa wolontariuszy, rozdawanie identyfikatorów i puszek 13 stycznia 2019 o9.00 w kinie Helios. Finał WOŚP oraz zdawanie puszek w Centrum Handlowym Galeria Nad Jeziorem. Liczeniem pieniędzy zajmą się pracownicy mBanku,którzy  przeniosą swoją siedzibę do Galerii.

Koordynatorem 27. Finału WOŚP w Koninie jest CKiS - DK Oskard. Współpracują z nami Galeria Nad Jeziorem, miasto Konin, lokalne media, organizacje pozarządowe, instytucje kultury, harcerze, artyści, szkoły, konińskie firmy, sportowcy i osoby prywatne.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
18.9
°C
74
%
10
km/h
0.0
mm
52
%
Nadchodzące wydarzenia:

Brak wydarzeń