infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Fałszywy policjant zatrzymany

piątek Styczeń 18, 2019

Kolscy stróże prawa zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który podając się za policjanta podjął czynności kontrolne wobec grupy nastolatków.

Młody mieszkaniec Koła usłyszał już zarzut podszywania się za policjanta oraz podjęcia czynności będących w gestii funkcjonariusza publicznego, za który grozi kara do roku pozbawienia wolności. Wieczorem 17 stycznia 2019 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole otrzymali zgłoszenie od jednego z rodziców, że młody mężczyzna podając się za policjanta legitymował nieletnie osoby w jednym z miejskich parków. Kilkadziesiąt minut później stróże prawa z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego kolskiej Policji zatrzymali 19-letniego mieszkańca Koła, który prawdopodobnie w formie żartu postanowił podejść do ośmioosobowej grupy młodzieży w wieku 13-16 lat i przedstawiając się za policjanta dokonał sprawdzenia zawartości ich kieszeni. Jedna z osób wobec której „samozwańczy policjant” podjął czynności kontrolne, o zaistniałej sytuacji powiadomiła swojego rodzica, który natychmiast informację przekazał prawdziwym funkcjonariuszom Policji. Podczas zatrzymania młody mieszkaniec Koła był trzeźwy. Ponadto mundurowi ujawnili w samochodzie 19-latka niebieską lampę błyskową emitującą sygnały świetlne łudząco podobne do sygnałów używanych przez Policję oraz replikę pistoletu COLT z magazynkiem na plastikowe kulki.

Fałszywy policjant usłyszał już zarzut podawania się za funkcjonariusza publicznego oraz wykonywania czynności związanych z jego funkcją. 19-latek przyznał się do winy lecz odmówił śledczym składania wyjaśnień w sprawie. Za swój bezmyślny żart może trafić do więzienia nawet na 12 miesięcy.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
17.2
°C
61
%
11
km/h
0.0
mm
96
%
Nadchodzące wydarzenia:

Brak wydarzeń