infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • śr
  25
  Wrz
  2019

  Środa z kinem niezależnym

  19:15CKiS przy Okólnej

  25 września – Środa z kinem niezależnym
  Miejsce: Kino Oskard Kameralnie w CKiS przy Okólnej, g. 19.15, wstęp wolny

  Jak pieśń głosi „Mimozami jesień się zaczyna”. U nas zaczyna się kolejnym pokazem kina niezależnego, na który gorąco zapraszamy po wakacyjnej przerwie. Pierwszy w nowym sezonie seans z cyklu „Środa z kinem niezależnym” planowany jest na 25 września. O 19.15 w Kinie Oskard kameralnie pokażemy krótkie metraże nagrodzone przez jury 65. OKFA - Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych im. Profesora Henryka Kluby, który odbył się w Koninie na przełomie maja i czerwca. Część filmów laureatów już mogliśmy obejrzeć na specjalnym pokazie kończącym festiwal, teraz zaprezentujemy kolejne produkcje, które znalazły się w werdyktach jury głównego, jury młodych oraz jury społecznego.
  Wstęp na projekcję jest wolny.

  W programie:

  „Tsantsa” reż. Robin Lipo / Szkoła Filmowa w Łodzi, 30’, film studencki, fabularny
  Kino drogi o dojrzewaniu w związku. Młoda para Polaków jedzie za pracą do Norwegii. Podróż i napotkanie kłopoty ujawniają ich prawdziwe twarze.

  „Wściekła samotność” reż. Daniel Zagórski, 9’, film amatorski, animowany
  Nie jesteś sam, bo wszyscy zachorowali na samotność, więc jesteś tylko wściekle samotny.

  „Wiki” reż. Veronica Andersson / Warszawska Szkoła Filmowa, 29’, film studencki, fabularny
  Wiki jest autystyczną i ciekawą świata dziewczyną, która po śmierci babci musi zmierzyć się z trudną rzeczywistością życia pod jednym dachem z matką alkoholiczką. Jednak coś rozświetli jej szarą egzystencję.

  „Przygotowanie” reż. Aleksandra Żabierek / UAM Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu, 7’, film studencki, eksperymentalny
  Video-art mówiący o dojrzewaniu dziewczyn. Początkowa scena nawiązuje do filmu Zbigniewa Libery „Jak traktuje się dziewczynki”. Kolejne symboliczne obrazy odwołują się do poznawania własnego ciała oraz miesiączkowania. W tle fragmenty pamiętnika dziewczynki w wielu 9-13 lat.

  „Tama” reż. Natalia Koniarz / WRiTv UŚ w Katowicach, 22’, film studencki, dokumentalny
  Syn zabiera w podróż ojca, z którym przed laty zerwał kontakt. Jadą do górskiej samotni, gdzie kiedyś zbudowali leśniczówkę. Wspólna praca przy budowie tamy staje się pretekstem do podjęcia rozmowy i próby odbudowania relacji.

Konin
17.2
°C
79
%
13
km/h
0.0
mm
72
%
Nadchodzące wydarzenia: