infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  30
  Sie
  2019

  Zsombor Sidoo - Festiwal Akademia Gitary - koncert

  19:00Kościół Św. Bartłomieja

  Zsombor Sidoo z Wegier uznawany jest za jednego z najbardziej obiecujących gitarzystów swojego pokolenia i mimo młodego wieku zwraca uwagę jurorów oraz publiczności międzynarodowych konkursów gitarowych.

  Na muzyczne wydarzenie zapraszają: Akademia Gitary, Centrum Kultury i Sztuki, Kościół Św. Bartłomieja oraz Miasto Konin.

  Zsombor Sidoo urodził się w 1997 r. w Budapeszcie (Węgry). Naukę rozpoczął w wieku 8 lat i początkowo pobierał lekcje u Laszlo Gulyása. Dwa lata później jego mentorem został dr József Eötvös, który wówczas wykładał na Akademii Muzycznej w Budapeszcie - Zsombor brał u niego lekcje do roku 2011. W 2012 r. zastąpiła go Melinda Tóth, a rok później obowiązki nauczycielskie przejął prof. Paolo Pegoraro. Pedagog przyjął Zsombora na Kurs Przygotowawczy, który odbywał się w Konserwatorium Wiedeńskim. Dwa lata później, muzyk rozpoczął studia tej samej klasie, a w semestrze zimowym 2016/2017 otrzymał stypendium miasta Graz.

  Zsombor Sidoo uznawany jest za jednego z najbardziej obiecujących gitarzystów swojego pokolenia i mimo młodego wieku, zwraca uwagę jurorów i publiczności międzynarodowych konkursów gitarowych. Koncertuje w prestiżowych salach, ma na swoim koncie występy w Bazylice Santa Eufemia w Grado, Mozarthaus w Augsburgu, Ehrbar Hall w Wiedniu czy Fricsay Ferenc Concert Hall w Segedynie.

  Jest laureatem międzynarodowych konkursów takich jak XI Międzynarodowy Konkurs im. Anny Amalii dla młodych gitarzystów (Weimar), X Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Oberhausen (Niemcy) czy XV Międzynarodowy Konkurs Gitarowy Premio Enrico Mercatali w Gorizii (Włochy). Muzyk współtworzy również wydarzenia kulturalne związane z muzyką współczesną.

  Kościół Św. Bartłomieja w Koninie, g. 19.00, wstęp wolny

Konin
12.8
°C
75
%
12
km/h
0.0
mm
68
%
Nadchodzące wydarzenia:

Brak wydarzeń