infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  14
  Kwi
  2023

  Darmowy koncert światowej gwiazdy na 30. JAZZONALIA!

  19:00CKiS DK Oskard w Koninie

  Weź cały ten jazz!

  Jazzonalia w kwietniu, a potem Jazzonalia w maju? Dlaczego nie? Podczas 30. jubileuszowego Jazz Festival Jazzonalia 2023 wszystko jest możliwe!

  Rusza właśnie sprzedaż karnetów na to wyjątkowe wydarzenie. Festiwal odbędzie się w dniach 19-21 maja 2023 r., ale każdy, kto kupi karnet do 14 kwietnia, otrzyma szczególny prezent – możliwość bezpłatnego wejścia i to z osobą towarzyszącą (!) na koncert światowej klasy trębacza Jeremy’ego Pelta, który odbędzie się w CKiS-DK Oskard 14 kwietnia!

  Wystarczy w dniu koncertu okazać karnet zakupiony na majowe Jazzonalia i cieszyć się na żywo dźwiękami z najnowszego albumu artysty „Jeremy Pelt – Soundtrack”.

  Jubileuszowy 30. Jazz Festival Jazzonalia przyniesie sporą dawkę wyśmienitych brzmień i niepowtarzalnych spotkań. Będzie niczym u Hitchcocka – najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie tylko wzrośnie! Oprócz wspomnianego kwietniowego koncertu, podczas trzydniowego wydarzenia w maju usłyszymy również międzynarodowy skład znakomitych jazzmanów.

  Koncert 14 kwietnia będzie fantastycznym wprowadzeniem do jazzowego maratonu. Jeden z najbardziej wyróżniających się trębaczy w świecie jazzu, Jeremy Pelt, obecnie promuje swój najnowszy album „Jeremy Pelt – Soundtrack” i Konin również znalazł się na jego koncertowej mapie!

  19 maja należeć będzie do wyjątkowych osobowości. Pierwszy koncert Wieczoru Prezydenckiego zagra Marcin Pater Trio. Muzyka grupy to przede wszystkim autorska twórczość lidera, wibrafonisty, czerpiąca inspiracje z muzyki jazzowej, jazz-rockowej oraz fusion. Drugi koncert tego wieczoru to muzyczno-literacki projekt przybliżający piosenki zaliczane już dziś do dziedzictwa narodowego polskiej kultury XX wieku. Niezapomniane utwory z okresu dwudziestolecia międzywojennego zaśpiewa charyzmatyczna wokalistka Monika Borzym.

  Rozpoznawalny, wyrazisty styl i siła przekazu charakteryzuje kolejną gwiazdę Festiwalu. 20 maja usłyszymy jeden z czołowych polskich zespołów jazzowych, Artur Dutkiewicz Trio. Sobotni wieczór zakończy się pokazem muzycznego geniuszu! Koncerty Kameruńczyka Richarda Bony to fascynujące połączenie różnorodnych dźwiękowych inspiracji. Richard Bona słynie również z fenomenalnego poczucia humoru, scenicznej swobody i wspaniałego kontaktu z publicznością. Wybitny artysta pojawia się w Polsce z nowym projektem „Asante Trio”.

  Niedziela 21 maja na Jazzonaliach to radość wspólnego muzykowania. W tym roku z Big Bandem PSM I i II st. w Koninie usłyszymy Ilonę Damięcką – pianistkę jazzową, wokalistkę i kompozytorkę, która ma w swoim dorobku artystycznym pięć płyt, w tym dwie autorskie.

  Festiwal poprowadzi Andrzej Zieliński (Program 2 Polskiego Radia). Wydarzeniu towarzyszyć będą dwie wystawy: „Twarze JazzPRESSu” oraz plakaty z 4. Międzynarodowego Konkursu Plakatu We Want Jazz, który w 2022 roku odbył się pod hasłem „JAZZ NOT WAR”.

  KARNETY w kasie Oskardu oraz TUTAJ

  Szczegóły: www.jazzonalia.konin.pl

  PROGRAM:
  Before Jazz Festival Jazzonalia
  14.04.2023 r.
  19.00
  Jeremy Pelt Quintet - USA

  30. Jazz Festival Jazzonalia
  19.05.2023 r. Wieczór Prezydencki
  19.00
  Marcin Pater Trio
  Monika Borzym

  20.05.2023 r.
  19.00
  Artur Dutkiewicz Trio
  Richard Bona presents Asante Trio

  21.05.2023 r.
  18.00
  Big Band PSM I i II st. w Koninie feat. Ilona Damięcka

Konin
7.5
°C
88
%
14
km/h
0.0
mm
0
cm
100
%
Nadchodzące wydarzenia: