infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  02
  Gru
  2022

  Tworzenie to ich pasja - podsumowanie Przeglądu "O Złotą Sztalugę"

  17:00CKiS przy Okólnej

  Przegląd Twórczości Plastycznej „O ZŁOTĄ SZTALUGĘ” jest wydarzeniem, które ma bogatą już ponad 43-letnią tradycję. Skupia pasjonatów z całego subregionu konińskiego, stanowi doskonałą okazję do prezentowania ich prac oraz inspiruje do wymiany doświadczeń w zakresie poszukiwań artystycznych.

  W tym roku po raz kolejny możemy umocnić się w przekonaniu, że osób, które bez sztuki czułyby się niespełnione, pozbawione czegoś niezwykle cennego jest bardzo dużo. Dowodem są 152 prace nadesłane na tegoroczny Przegląd. Tym większa nasza radość, że ich twórczość będziemy mogli zaprezentować publiczności.

  Kto otrzyma nagrody i wyróżnienia, dowiemy się 2 grudnia w CKiS przy Okólnej podczas uroczystego podsumowania.

  W tym roku komisja artystyczna obejrzała i zakwalifikowała do wystawy 94 prace 36 twórców. Zobaczymy m.in. malarstwo olejne, akwarele, pastele, rysunki, fotografie, rzeźby, prace abstrakcyjne, pejzaże, portrety i martwe natury. Ta różnorodność jest właśnie zarówno atutem, jak i cechą charakterystyczną tego Przeglądu.

  Artyści nieprofesjonalni, którzy biorą w nim udział są grupą zróżnicowaną ale łączy ich niewątpliwie jedno - nieodparta potrzeba i odwaga wypowiadania się za pośrednictwem sztuki. Tworzą, ponieważ jest to sposób na życie barwniejsze i ciekawsze. W ten sposób pobudzają wyobraźnię, poszerzają horyzonty i rozwijają się.

  Zapraszamy na uroczyste podsumowanie Przeglądu połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej.

  2 grudnia, g. 17.00, CKiS – Okólna 47a.

Konin
1.3
°C
97
%
27
km/h
0.0
mm
0
cm
100
%