infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  24
  Wrz
  2022
  czw
  17
  Lis
  2022

  TEATR POLSKA - znakomite spektakle w CKiS DK Oskard

   

  Jesień w CKiS upłynie pod znakiem kulturalnych doznań najwyższej próby. Bardzo lubiany i wyczekiwany przez Was projekt Teatr Polska znów zagości w Koninie. We wrześniu, październiku i listopadzie zaprosimy do nas wybitnych artystów z całej Polski, którzy zagrają dla Was aż 9 znakomitych spektakli.

  Razem zobaczymy zarówno monodramy, jak i sztuki rozpisane na większą liczbę aktorów. Teatr to emocje – zabawa, śmiech, wzruszenie, łzy, refleksja, nostalgia. Będą nam one towarzyszyć w najbliższych tygodniach w Domu Kultury Oskard, ale też w innych, nieoczywistych dla teatru lokalizacjach. Jednym z założeń Teatru Polska jest opuszczanie murów naszych instytucji po to, by z kulturą i sztuką być jeszcze bliżej Was!

  Jakie przedstawienia zagoszczą na afiszu tegorocznej odsłony projektu? Zobaczymy m.in. spektakl inspirowany stanfordzkim eksperymentem więziennym Philipa Zimbardo oraz historię pracownic i pracowników najstarszego zakładu produkującego czekoladę w Warszawie. Razem obejrzymy metafizyczny horror inspirowany losami wybitnych Polaków żydowskiego pochodzenia, a także pełen absurdalnego humoru projekt wypełniony piosenkami autorstwa wybitnych polskich tekściarzy i dramaturgów. Odwiedzimy bezpieczne miejsce, w którym artyści przyglądają się sobie i swoim lękom, a także odkryjemy najskrytsze marzenia bohaterów podczas podróży w nieznane. Wspólnie poszukamy najważniejszych ludzkich wartości, które pozwolą odbudować elementarny szacunek dla ludzkiej godności, zbadamy też zjawisko tyranii we współczesnym teatrze.

  Celem Teatru Polska jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Popularyzuje on sztukę teatralną oraz działa na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych.

  Kwalifikacja spektakli zgłoszonych do programu przeprowadzana jest w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na uzyskaniu rekomendacji od Zespołu Sterującego ds. artystycznej, a drugi na ocenie projektów objazdów wybranych spektakli przez Zespół Sterujących ds. finansowych.

  Prezentacje spektakli w ramach Teatru Polska odbędą się w ośrodkach kultury w całej Polsce we wrześniu, październiku i listopadzie 2022 roku.
  Program Teatr Polska jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  Bilety w bardzo atrakcyjnej cenie 20 zł nabyć można w kasie Oskardu oraz na stronie ckis.konin.pl. Zapraszamy i do zobaczenia!

  PROGRAM

  24 września, g. 20:30 | I Liceum Ogólnokształcące w Koninie, ul. A. Mickiewicza 14
  Experyment
  Fundacja Piotra Jankowskiego

  zmiana terminu | CKiS-DK Oskard
  Nie-Boska komedia
  Teatr Wierszalin

  19 października, g. 19:00 | CKiS-DK Oskard
  Madagaskar
  Fundacja Teatr PAPAHEMA

  21 października, g. 18:00 | CKiS-DK Oskard
  Tu rządzą lalki
  Teatr Lalek „Pleciuga”

  26 października, g. 12:00 | II Liceum Ogólnokształcące w Koninie, ul. 11 Listopada 7a
  Bezpieczne miejsce
  Teatr Łaźnia Nowa

  6 listopada, g. 18:00 | CKiS-DK Oskard
  Romans
  Białostockie Stowarzyszenie Artystów Lalkarzy

  17 listopada, g. 18:00 | CKiS-DK Oskard
  Śmierć na gruszy
  Stowarzyszenie Teatralne CHOREA

  8 grudnia, g. 19:00 | CKiS-DK Oskard
  Faktoria Przyjemności
  Fundacja Mikro Teatr

  opisy i bilety do spektakli tutaj

  ckis.konin.pl

Konin
9.5
°C
74
%
9
km/h
0.0
mm
0
cm
90
%