infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  01
  Lip
  2022

  MISIA FURTAK – KONCERT: Malta Festival Poznań na bis w Koninie 2022

  21:00Klubokawiarnia NOT w CKiS DK Oskard

   

  Malta Festiwal na Bis w Koninie to kolejna już odsłona poznańskiego Festiwalu w naszym mieście, a co za tym idzie, będzie teatralnie i muzycznie.

  Dzień rozpoczniemy od spektaklu dla najmłodszych! W Przedszkolu „Biały Konik” nr 4 w Koninie (g. 11.00) zaprezentujemy „Opowieść o drzewie” Teatru Hipopo Pam.

  Wieczorem natomiast spotkamy się z Misią Furtak. Artystka zagra utwory ze swojej najnowszej płyty „Wybory”, o której pisze tak: „To nie jest album »polityczny«. Raczej pejzaż polskiej jesieni 2020 – stopklatki z tamtych dni, zapis mojej ówczesnej codzienności. To będzie płyta o potrzebie zajęcia stanowiska wobec niełatwej współczesności. O decyzjach małych, codziennych i osobistych, ale również politycznych i moralnych. A może to wszystko jedne i te same wybory?”.
  Zaproszeni artyści i artystki, którzy prezentują się w ramach poznańskiej Malty, w swoich najnowszych projektach muzycznych odnoszą się do kwestii kryzysu klimatycznego, potrzeby wolności, łamania praw człowieka, decyzyjności i odpowiedzialności za obecny kształt rzeczywistości, wykluczania grup marginalizowanych. Chcemy oddać głos twórczyniom i twórcom, którzy zwracają uwagę, jak ważne jest niebycie obojętnym.

  Bezpłatne wejściówki na koncert można odbierać w kasie CKiS DK Oskard.

Konin
17.3
°C
67
%
16
km/h
0.0
mm
21
%