infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  24
  Cze
  2022

  ADAM KEMPA koncert solo

  20:00Galeria CKiS Wieża Ciśnień

   

  Adam Kempa to producent, wokalista, operator gitar i syntezatorów. Związany z zespołami: Godot, Caluskov 102, Rozwód, 5G. Zafascynowany punktem, w którym awangardowe środki wyrazu spotykają się z rozsądną nutką songwriterstwa, tworząc ambitne i przyciągające dźwięki. Organizator życia kulturalnego działający w Bydgoszczy, kręcąc się przy inicjatywach wydawnictwa Jvdasz Iskariota, klubu Mózg czy Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

  Zapraszamy na koncert do Galerii Wieża Ciśnień. Będzie to niecała godzina eksperymentu na gitarę i elektronikę, ale pojawiają się też piosenki z wokalem.

  Na koncercie usłyszymy utwory z najnowszej płyty artysty „Musique Non-Concrète”

  O albumie: "Zacznijmy od tytułu. Ten parafrazuje muzykę konkretną, czyli kierunek muzyczny, w którym rejestrowane są dźwięki stricte niemuzyczne, realne: rozmowy, odgłosy natury, przedmiotów, itp.Początki tego ruchu sięgają lat 30. ubiegłego wieku – czyli mowa o sprawach niemalże tak odległych (no, przynajmniej stwierdźmy tak na potrzeby tekstu), jak sama rejestracja dźwięku na profesjonalnym pułapie. Uważam to za bardzo ciekawe, że musique concrete to zjawisko surowe, mocno zdekonstruowane, głęboko awangardowe, by nie rzec: niesłuchalne. (…)

  Pomyślałem, że byłoby ciekawie stworzyć album, który zachwyca się tymi samymi mechanizmami: modulacją dźwięku, surowymi i niedoskonałymi właściwościami taśmy magnetofonowej, wszelaką dekonstrukcją, ale stara się jednak ten dźwiękowy chaos ułożyć, oswoić, przystosować. Stworzyć muzykę niekonkretną, w której partie gitar i syntezatorów pogodzą się z przesterem, przesłuchami, feedbackiem, industrialem. Skorzystać z awangardowych narzędzi i spróbować zrobić piosenki.

  W warstwie tekstowej zaglądam również do spraw niekonkretnych: do wszystkiego, co ważne dla człowieka, a jednocześnie niedefiniowalnego, do potrzeb, zachwytów, przestrogi i wiary. Udało się też wygospodarować miejsce na ujście moim fascynacjom sektami i kultami. Wartości niekonkretne to wspaniałe narzędzie dla menedżmentu rozwoju duchowego człowieka, o czym staram się w tych piosenkach opowiedzieć tekstami, które wynikły z mojego researchu nad takimi sprawami, jak: jaźń, psychologia religii, społeczny dowód słuszności czy https://pl.wikipedia.org/wiki/Zdrowie_psychiczne_Jezusa"

  https://iskariota.com/pl/c/Jvdasz-Iskariota/22
  https://adamkempaensambleorchestramusicgroupband.bandcamp.com/releases

Konin
18.7
°C
73
%
15
km/h
0.0
mm
21
%