infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • śr
  18
  Maj
  2022

  SPOTKANIE z krytykiem muzycznym, didżejem, animatorem PIOTREM TKACZEM pt. „Odbiorcy, użytkownicy, uczestnicy – jak nowe technologie zmieniają tradycyjne role”

  18:00Galeria CKiS Wieża Ciśnień w Koninie

  Czy ktoś jeszcze słucha muzyki? A jeśli nawet słucha, to czy słyszy? Czy ma czas się nią interesować? Może niepotrzebnie załamujemy ręce, bo tak naprawdę to powrót do hołubionego „kiedyś-to-było”, kiedy to muzyka była integralnym elementem rzeczywistości. Niezbędnym spoiwem, nawet jeśli tylko jako tło uczty albo darcia pierza.

  A może nowe technologie aktywizują biernych odbiorców, dają nam narzędzia ułatwiające tworzenie? Jeśli tak, to co z tego wynika dla nas i dla tzw. sztuki?

  Na spotkanie z Piotrem Tkaczem zapraszamy w środę 18 maja o 18:00 do Galerii Wieża Ciśnień. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

  Piotr Tkacz – krytyk muzyczny, didżej, animator kultury grający i organizujący koncerty oraz inne wydarzenia od 2008 roku. Współtwórca festiwalu FRIV oraz cyklu za duszno, w latach 2015-16 koordynator programu muzycznego Centrum Amaran. Jako publicysta stale współpracuje z magazynem „Glissando”, „Ruchem Muzycznym”, portalami Czaskultury.pl i Kultura u podstaw oraz Radiem Kapitał. Występował m.in. w Amsterdamie, Oslo, Szanghaju, Shenzhen, Pradze, Ostrawie, Budapeszcie. Gościnne wykłady dawał m.in. w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, w Kulturhauz w Toruniu, BioCentral w Hradcu Králové oraz na FAMU w Pradze. Współpracował z takimi festiwalami jak Animator, Malta, Musica Electronica Nova, Sanatorium Dźwięku, Mediations Biennale, Nowa Siła Kuratorska.

Konin
17.6
°C
68
%
16
km/h
0.0
mm
18
%