infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • czw
  26
  Maj
  2022

  Pokaz filmów eksperymentalnych Rafaeli Jasionowicz "Gwiazdy i cyferblaty"

  18:00Galeria CKiS Wieża Ciśnień w Koninie

   

  Każdy z filmów to odrębna podróż, zarówno w warstwie wizualnej, jak i treściowej. Łączy je dominanta nierealności i onirycznego charakteru.

  Przestrzeń rozdarta pomiędzy jawą a snem, introwertyczna, pełna drobnych wzruszeń i niepokojów, gdzie rozmyślania z życia współczesnego człowieka przedstawione zostały w sposób metaforyczny i poetycki.

  W filmach zastosowane zostały różne techniki m.in. obrazy powstałe w wyniku pracy na makietach, zlepek zdjęć, rysunków i malarstwa, łączenie elementów rzeczywistych z obrazem na ekranie komputera. Całości dopełnia autorska ścieżka dźwiękowa oraz własne kompozycje muzyczne.

  W programie pokazu następujące filmy:
  „Dzień ogólny” 2016
  „Odległość” 2016
  „Bezsenność” 2017
  „Spacery nasenne” 2017
  „Motyle i samoloty” 2017
  „Listy z wydm” 2017
  „Zamknięte drzwi nie skrzypią”2018
  „Dym z herbaty” 2019
  „Okamgnienie” 2021

  Rafaela Jasionowicz - artystka wizualna. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (2013). Ukończyła Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuk Plastycznych.
  Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych m.in. „Odległość”, „Czas opadania”, „Gęsty poziom” oraz projekcji filmów eksperymentalnych np. „Zmrok”, „Wszystko się jeszcze wydarzy”.
  Aktywność w różnych obszarach sztuki: film eksperymentalny, fotografia, rysunek, wideo, obiekt, instalacja, kompozycja muzyczna, poezja.

Konin
17.3
°C
67
%
16
km/h
0.0
mm
21
%