infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  20
  Maj
  2022
  nie
  22
  Maj
  2022

  Możdżer, Soyka, Zaryan – cały ten jazz! Festival JAZZONALIA

  19:00CKiS DK Oskard

   

  Dajcie się wciągnąć w muzyczny świat improwizacji, lekkiego frazowania i mistrzowskiej wirtuozerii. W maju CKiS DK Oskard zabiera Was, od 20 do 22 maja, na nieprzewidywalny i pełen emocji 29. JAZZ FESTIVAL JAZZONALIA.

  Wydarzenie rozpocznie się od mocnych, kobiecych akcentów. W piątek będzie można usłyszeć Agę Derlak w nowym projekcie. Do jej quintetu dołączyła Basia Derlak oraz Jerzy Małek. I tak powstał… Aga Derlak Septet. W tym projekcie dźwięk spotyka się ze słowem, czyli wierszami, które artystka napisała na przestrzeni ostatnich miesięcy. Wieczorem podamy balsam na uszy i dla duszy. Spotkamy się z Agą Zaryan, która w czasie pandemii wypracowała z zespołem zupełnie nowe brzmienie i piękne kompozycje.

  Jazzomaniaków zaprosimy także na nocne granie. W Klubokawiarni NOT odbędzie się jam session w wykonaniu Marty Rubik Quintet. Jeżeli lubicie nowoczesny jazz z domieszką muzyki ilustracyjnej, folku i muzyki klasycznej – to zdecydowanie propozycja dla Was.

  Sobota będzie wyjątkowa – zapraszamy na Wieczór Prezydencki. Tego dnia Konin na chwilę zamieni się w… Trójmiasto. Na scenie wystąpią muzycy, którzy przyjadą znad Zatoki Gdańskiej. Wieczór rozpocznie koninianin z urodzenia – Jacek Rodziewicz, który z zespołem Rodziewicz Quartet zabierze nas w muzyczną podróż po swojej najnowszej płycie „ROJAZZVITCH”. W sobotę zawita do nas także Leszek Możdżer, który tym razem wystąpi solo. Wirtuozerski warsztat, niezwykła muzyczna wyobraźnia i charyzmatyczna osobowość to gwarancja dobrego wieczoru.

  Tego dnia nie zabraknie także jam sassion. W świat improwizacji zabiorą nas trójmiejscy muzycy – saksofonista Dariusz Herbasz oraz Leszek Dranicki, gitarzysta i wokalista.

  Festiwalowa niedziela to spotkanie z jednym z największych artystów polskiej sceny muzycznej ze Stanisławem Soyką, który zagra z Big Bandem PSM I i II st. w Koninie.

  Wydarzenie poprowadzi dziennikarz muzyczny Andrzej Zieliński (Program 2 Polskiego Radia). Podczas festiwalu będzie można zwiedzać wystawę finałową 3. Międzynarodowego Konkursu Plakatu „We Want Jazz“. Na fanów muzycznych biografii będzie czekać słuchowisko: „Istnienie Poszczególne – opowieść o Tomaszu Stańko”. To historia oparta na faktach, ale nie zabraknie w niej też fikcyjnych akcentów.

  Program:
  20.05.2022 r. | piątek
  19.00 sala widowiskowa CKiS DK Oskard
  Aga Derlak Septet
  Aga Zaryan
  22.30 Klubokawiarnia NOT: * Marta Rubik Quintet – jam session
  22.30 Kino Konesera: * Słuchowisko w Kinie „Istnienie poszczególne – opowieść o Tomaszu Stańko” w reż. Michała Chołki

  21.05.2022 r. Wieczór Prezydencki | sobota
  19.00 sala widowiskowa
  Rodziewicz Quartet
  Leszek Możdżer solo
  22.30 Klubokawiarnia NOT: * Dariusz Herbasz & Leszek Dranicki – jam session
  22.30 Kino Konesera: * Słuchowisko w Kinie „Istnienie poszczególne – opowieść o Tomaszu Stańko” w reż. Michała Chołki

  22.05.2022 r. | niedziela
  18.00 sala widowiskowa: Big Band PSM I i II st. w Koninie feat. Stanisław Soyka
  20:15 Kino Konesera: * Słuchowisko w Kinie „Istnienie poszczególne – opowieść o Tomaszu Stańko” w reż. Michała Chołki
  * Wstęp wolny za okazaniem karnetu. Liczba miejsc ograniczona.

  Trzydniowe karnety w cenie 180 zł do kupienia w kasie CKiS DK Oskard lub online: http://jazzonalia.konin.pl/karnety/ oraz www.ebilet.pl

Konin
19.0
°C
45
%
2
km/h
0.0
mm
83
%