infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • czw
  16
  Gru
  2021

  Weź udział w Przeglądzie Anioły i zgłoś jasełka, szopki, kolędy

   

  Świąteczne tradycje

  Wszystkim zainteresowanym kultywowaniem polskich tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia polecamy udział w kolejnej edycji Przeglądu ANIOŁY.

  To interdyscyplinarne wydarzenie ma już ponaddwudziestoletnią tradycję. Przez dwie dekady zarówno mali, jak i duzi mogli pokazać talent plastyczny, konstruując szopki, uaktywnić się aktorsko, występując podczas jasełek, a muzyczne i wokalne umiejętności zaprezentować podczas śpiewania kolęd.

  W tym roku również zachęcamy zespoły teatralne, muzyczne, schole, chóry, rodziny oraz twórców indywidualnych do wzięcia udziału w 3 konkursach:

  - konkursie szopek bożonarodzeniowych (szopkę i wypełnioną kartę zgłoszenia należy dostarczyć 16 grudnia 2021 r., w godz. 14.00-16.00, do Klasztoru oo. Franciszkanów (ul. Reformacka 2). Elementy szopki (zarówno konstrukcja, jak i figurki) muszą być wykonane własnoręcznie.
  - śpiewania kolęd (skan karty należy przesłać do 31 grudnia 2021 r., na adres e-mailowy podany w regulaminie);
  - przedstawień jasełkowych (skan karty należy przesłać do 15 grudnia 2021 r., na adres e-mailowy podany w regulaminie).

  Ważne informacje oraz karty zgłoszenia na stronie: www.ckis.konin.pl

  Organizatorzy: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Klasztor OO. Franciszkanów w Koninie, Gminny Ośrodek Kultury w Kazimierzu Biskupim oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Kleczewie.

Konin
17.6
°C
68
%
16
km/h
0.0
mm
18
%