infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  22
  Paź
  2021

  Konie i góry - zapraszamy na otwarcie wystawy poplenerowej

  18:00CKiS DK Oskard

  CKiS - DK Oskard w Koninie zaprasza 22 października o godzinie 18.00 na otwarcie wystawy fotograficznej „Konie i góry”. Zdjęcia powstały podczas warsztatów, które odbyły się w trakcie tegorocznego pleneru fotograficznego w Nowej Wsi, w Kotlinie Kłodzkiej. Wzięli w nim udział członkowie KKF FF i grupa fotoSpacery.pl z Warszawy.

  To tam klubowicze podczas dwóch dni, w trudnych warunkach pogodowych, mieli okazję fotografowania przepięknych, półdzikich koni na naturalnych górskich łąkach, w zagajnikach i lasach, z urzekającymi górskimi krajobrazami w tle. Szlachetne, wolne konie, zadziwiające swym pięknem, niekiedy uchwycone w ruchu, stały się głównymi bohaterami powstałych zdjęć. Na fotografiach zarejestrowano także niezwykły klimat Kotliny Kłodzkiej.

  Wystawa składa się z 50 wielobarwnych, wielkoformatowych fotografii, o rozmiarze 100 x 70, autorstwa 18 uczestników tegorocznego fotograficznego pleneru. W głównym foyer wyeksponowanych zostanie 20 wydruków papierowych, umieszczonych w ramach, a w sali multifunkcyjnej będzie można zobaczyć 30 wydruków prac na PCV. Autorami zdjęć są: Olga Marcinkowska, Anna Małkowicz, Marzena Krzesińska, Aneta Kacprowicz-Podlasińska, Mariola Liberkowska, Anna Strugarek, Julia Słodkiewicz, Aneta Smorawińska, Sylwia WItasik, Kamila Bąk-Otto, Renata Rudowicz, Roman Trochimowicz, Piotr Tylman, Szymon Maciejewski, Arkadiusz Jóźwiak, Tomasz Jóźwiak, Arkadiusz Uriasz i Tomasz Kulas.

  Całość spotkania wernisażowego zostanie uzupełniona reportażem video z pleneru. Na pokaz zapraszamy do klubokawiarni NOT. Będzie czas na wspólne rozmowy z autorami prac, jak i na pamiątkowe zdjęcie.

  Zapraszamy!

  Wystawę można oglądać do 14 listopada.

Konin
17.6
°C
68
%
16
km/h
0.0
mm
18
%