infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  02
  Paź
  2021
  nie
  03
  Paź
  2021

  Weekend seniora z kulturą - bezpłatne wystawy i film ze zniżką

  11:00 15:00CKiS przy Okólnej, DK Oskard, Galeria Wieża Ciśnień

   

  W pierwszą sobotę i niedzielę października seniorzy (powyżej 60. roku życia) będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z oferty Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

  W ramach akcji „Weekend seniora z kulturą”, 2 i 3 października 2021 r., udostępnimy za darmo trzy wystawy w trzech obiektach Centrum, a także zaproponujemy seans filmowy:

  1. Wystawa: Adam Widełka i Dorota Mielcarek-Widełka „DADAM”
  Miejsce: Konin, Galeria CKiS Wieża Ciśnień, ul. Kolejowa 1a
  Wstęp: bezpłatny, 15.00-20.00

  Wystawa DADAM to interesujący przykład współpracy artystycznej konińskiego pastelisty Adama Widełka oraz Doroty Mielcarek-Widełka autorki biżuterii artystycznej i witrażystki. Mimo używania różnych mediów twórcom doskonale udaje się połączyć postawy, estetyczne walory, nie tracąc nic z indywidualnego charakteru swoich prac, uzyskując efekt pełnej synergii wizualnej. Twórczość Adama Widełka kojarzona jest z realizmem magicznym, hiperrealizmem, nadrealizmem czy malarstwem fantastycznym, a jego prace są prezentowane na największych wystawach promujących te nurty w Beskidzkiej Galerii Sztuki w Szczyrku.
  Dorota Mielcarek-Widełka tworzy biżuterię artystyczną od dwudziestu lat. W swoich pracach sięga do stylów epoki m.in. do rozwiązań surrealistycznych, secesyjnych a czasem kubistycznych. Najczęściej rozwiązania estetyczne są podsuwane przez materiał, z którego jest wykonana biżuteria. To półszlachetny kamień podpowiada, jaka będzie forma ornamentu; jednym razem abstrakcyjna, innym z kolei odpowiadająca formom roślinnym.

  2. Wystawa: „Faktura czasu” Leszek Mądzik
  Miejsce: Konin, CKiS DK Oskard, Aleje 1 Maja 7a
  Wstęp: bezpłatny, 15.00-20.00

  „Faktura czasu” wystawa autorstwa jednego z najbardziej rozpoznawalnych w świecie polskich artystów Leszka Mądzika - malarza, scenografa, reżysera teatralnego, twórcy Sceny Plastycznej KUL w Lublinie, jednego z wiodących w Polsce teatrów współczesnych - to zbiór 30 fotografii powstałych w licznych podróżach artysty po Polsce i świecie oraz 40 plakatów stworzonych do festiwali i spektakli teatralnych, także swoich. Prezentowana była w wielu miastach Polski m.in. w Warszawie, Kołobrzegu, Krakowie, Bydgoszczy czy w Świdnicy, a także za granicami naszego kraju: w Belgii, Portugalii i Czechach.

  3. Wystawa: Longin Majchrzak – malarstwo
  Miejsce: Konin, CKiS ul. Okólna 47a
  Wstęp: bezpłatny, 15.00-20.00

  Obrazy Longina Majchrzaka malowane są z biegłością i realistycznym zacięciem. Niezwykle nastrojowe prace przedstawiają najczęściej pejzaże, albowiem właśnie natura jest największą inspiracją dla konińskiego artysty. W jego pracach zwraca uwagę czystość i subtelność barw, wdzięk i świetlistość przedstawianych krajobrazów oraz niejednoznaczność budowanych nastrojów

  Dodatkową propozycją dla seniorów, w ramach inicjatywy „Weekend seniora z kulturą” będzie oferta Kina Oskard:

  Kino Oskard, Aleje 1 Maja 7a
  Filmowe spotkania seniora
  30 września, godz. 11.00 (duża sala)
  Film: Teściowie
  Bilety 13 zł (zniżka)
  Po filmie dyskusja z psychologiem i kawa.

Konin
7.7
°C
86
%
17
km/h
0.0
mm
0
cm
100
%
Nadchodzące wydarzenia: