infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  21
  Sie
  2021

  Dla dzieci SZTUKA NA WYPASIE - spektakle, zabawy, Smykofonia

  14.00-19.00plac przy CKiS Okólna 47a

  Wakacje w pełni, cieszmy się odpoczynkiem i zabawą. Centrum Kultury i Sztuki przy Okólnej zapewni najmłodszym tej zabawy jeszcze więcej, oczywiście w ciekawej artystycznie odsłonie. Dzieci od 1 roku życia do 9 lat wraz z opiekunami zapraszamy gorąco 21 sierpnia na pierwszą, plenerową odsłonę letniego projektu SZTUKA NA WYPASIE. Będą spektakle Małego Teatru Ilustracji, warsztaty plastyczne, Smykofonia, zabawy z animatorami i słodki poczęstunek m.in. z watą cukrową. Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny, ale na niektóre punkty programu konieczne są zapisy.

  Oto propozycje na kolorowe letnie popołudnie:

  1. Mały Teatr Ilustracji – spektakle + warsztaty dla dzieci od 4 do 9 lat: 14.00-15.00 i 15.45-16.45

  W niezwykłą przygodę zabierze dzieci Mały Teatr Ilustracji, który przygotował spektakle inspirowane japońską tradycją Kamishibai, która związana jest z opowiadaniem historii za pomocą ilustracji wykonywanych na planszach, wsuwanych do drewnianej skrzynki pełniącej rolę sceny czy ekranu.
  Mały Teatr Ilustracji wyczaruje baśniowe światy w dwóch spektaklach „Ptasie opowieści” i „Księżycowe opowieści”. Twórcy Teatru podkreślają duże znaczenie języka ilustracji, którym posługują się podczas przedstawień. Tekst i obraz są tutaj zgraną i dynamiczną jednością. A wszystko to zatopione jest w ciepłych dźwiękach marimby, duduku czy drumli.

  Po spektaklach dzieci zaangażujemy w artystyczne warsztaty kreatywne, związane tematycznie z teatralnymi opowieściami. Rozbudzimy w ten sposób jeszcze bardziej wyobraźnię i pozwolimy uczestnikom na swobodną wypowiedź plastyczną.
  Warsztaty:
  „Ptaszki z tektury” – dzieci składają i ozdabiają farbami, papierami oraz bibułą przygotowane przez prowadzących ptaszki
  - warsztaty kółeczkowe – dzieci naklejają na kartki wycięte kolorowe kółeczka i dorysowują różne elementy tak, by powstawały np. talerze, jabłka czy rowerowe koła.
  UWAGA! Na spektakle połączone z warsztatami wskazane są zapisy, prosimy o kontakt: CKiS w Koninie tel. 63 243 63 50/51 w godzinach 8.30-15.30.

  2. Smykofonia dla dzieci od pierwszego roku życia do 7 lat

  Kolejnym punktem w programie będzie Smykofonia, która cieszy się już od dawna dużym zainteresowaniem naszej małej publiczności. Tym razem muzycy i ciocia Ada proponują bardzo letnią odsłonę zatytułowaną „Podróże małe i duże”. Przedstawią nie tylko brzmienie instrumentów, ale także zabiorą słuchaczy w muzyczną podróż po świecie. Wszak w poszukiwaniu pięknych melodii jesteśmy gotowi wyruszyć na koniec świata! Wakacyjna Smykofonia to okazja, by odwiedzić różne kraje, poznać popularne w tych miejscach melodie i wesołe rytmy.
  15.00-15.45 - I grupa
  16.45-17.30 – II grupa
  Prosimy o zapisy do dwóch grup: tel. 63 243 63 50/51 w godzinach 8.30-15.30.

  3. Zabawy i warsztaty z Endorfins: 14.00-19.00

  Jeśli wakacje, to musi być dużo szczęścia. Zadba o to grupa animatorów Endorfins, która przygotuje dla rodzin m.in. zabawy z chustą Klanza, kręcenie talerzykiem cyrkowym, bitwę mimów i zabawę z chustkami.
  Dodatkowo dzieci będą mogły wziąć udział w następujących warsztatach plastycznych:
  - kolorowe baloniki – uczestnicy będą ozdabiać wykonane z papieru baloniki, mając do dyspozycji słomki, dziurkacze, naklejki, stempelki i pompony. Baloniki będzie można zawiesić.
  - ekologiczne łódeczki – tworzenie pięknych łódeczek z różnorodnych materiałów m.in.: z patyczków, jutowego sznurka
  - sympatyczne potworki - uczestnicy wykonają je przy pomocy włóczki oraz kolorowego papieru.
  Na ww. warsztaty i zabawy nie ma zapisów.

  4. Wata cukrowa: 15.00-18.00

  Zapraszamy serdecznie. Dzieci uczestniczą w wydarzeniu tylko pod opieką dorosłych.

  Do zobaczenia!!!

Konin
17.3
°C
67
%
16
km/h
0.0
mm
21
%