infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  09
  Kwi
  2021

  Kojąca moc natury - otwarcie wystawy Macieja Frydrysiaka - ONLINE

  18:00www.ckis.konin.pl | facebook.com/ckis.konin

  Czy natura może być ukojeniem w trudnym czasie, w którym się znaleźliśmy? Z pewnością tak. Niezwykłe obrazy przyrody Macieja Frydrysiaka powstawały w tym pełnym napięć roku. Galeria CKiS Wieża Ciśnień gorąco zachęca do oglądania wystawy „WETLANS/Łęgi”. Jest to cykl niezwykłych zdjęć pięknej, dzikiej i kojącej zarazem natury.

  Otwarcie wystawy odbędzie się w formule online 9 kwietnia, o 18.00. Oglądajcie na profilu facebookowym (facebook.com/ckis.konin), na www.ckis.konin.pl oraz kanale CKiS na YouTube.

  „Znaleźliśmy się w rzeczywistości, w której „wszechmocny” dotychczas człowiek, decydujący i stanowiący o sobie, został pokonany i rzucony na kolana. Wszechobecny strach, związany z niepewnością jutra, zmienił nasz świat, przewartościował życie, w którym mocne „JA" ustępuje miejsca potrzebie bliskości i kontaktu z drugim człowiekiem, w którym na pierwsze miejsce wysuwa się pragnienie życia i zdrowia.
  Ostatni rok to trudny czas pełen obaw, refleksji i przemyśleń. Zmienił się świat, zmienił się człowiek... ale, nie zmieniła się natura. I to właśnie jej piękno, stałość, niezmienność, dzikość i spokój stały się inspiracją do powstania cyklu zdjęć Wetlands/łęgi. Była to forma ucieczki od obecnej sytuacji, od lęków, niepewności i stresu.
  Z połączenia wielkiej pasji do fotografii i niezwykłych obrazów przyrody, trochę sennej, surowej, smutnej, ale niczym niezmąconej i kojącej powstał ten wyjątkowy cykl”. /Agnieszka Małecka/

  Maciej Frydrysiak urodził się w 1976 r. w Koszalinie. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (Wydział Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii, specjalność fotografia).
  Od 2002 r. uczy podstaw fotografii i projektowania graficznego w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu.
  Ważniejsze wystawy zbiorowe: Biennale Fotografii w Poznaniu, Konfrontacje Gorzów Wlkp. Wystawy indywidualne: Sitios, Kolory Uttar Pradesh, Budowlani, Kalejdoskop, Cocoon.
  Poza działalnością edukacyjno-pedagogiczną zajmuje się fotografią portretową, fotografią architektury, architektury wnętrz i designu. Współpracuje z czołowymi architektami oraz z wiodącymi developerami w Polsce, realizując wizerunkowe sesje.

  Ekspozycja czynna do 30 kwietnia 2021 r. Jeśli będzie to możliwe, po otwarciu Galerii zaprosimy widzów do osobistego zwiedzania wystawy.

  Zapraszamy na otwarcie ONLINE: 9 kwietnia, g. 18.00.
  facebook.com/ckis.konin
  www.ckis.konin.pl
  kanał CKiS na YouTube

Konin
17.6
°C
68
%
16
km/h
0.0
mm
18
%