infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • nie
  28
  Mar
  2021

  Jan Lebenstein w 3D - wirtualny spacer i upominki

  17:00www.ckis.konin.pl | facebook.com/ckis.konin

   

  Fantazyjne, ekspresyjne, przepełnione symboliką i motywami ludzko-zwierzęcymi prace Jana Lebensteina będzie można podziwiać od 28 marca podczas wirtualnego spaceru 3D po przeskanowanym laserowo i w podczerwieni wnętrzu CKiS DK Oskard. Choć osobiste spotkania są ponownie niemożliwe, to dokładamy wszelkich starań, by kultura była dla widzów dostępna. Wystawa wybitnego polskiego artysty pomyślana jest jako obszerna retrospektywa zbiegająca się z 90. rocznicą urodzin.

  Zachęcamy do wspierania kultury i kupienia biletu za jedyne 5 zł. Widzom odwdzięczymy się pięknym upominkiem - magnes z reprodukcją dzieła artysty. Obrazy będzie można oglądać w detalach i to z kanapy własnego domu. Umożliwi to wysokiej jakości wirtualny spacer z użyciem skanera, podczerwieni, zdjęć w jakości 4k i zdjęć panoramicznych 360. Ciekawym uzupełnieniem będzie komentarz Jerzego Zegarlińskiego z Agencji Zegart.

  Ekspozycja, traktując w sposób wieloaspektowy drogę twórczą i postać artysty, zawiera 70 jego dzieł: obrazów olejnych, gwaszy, rysunków i innych form graficznych, pochodzących z różnych okresów jego działalności. Całość ma na celu zaprezentowanie twórczości artysty, jako jednej z najważniejszych figur w polskiej sztuce drugiej połowy XX w.

  Jan Lebenstein uprawiał oryginalną odmianę malarstwa figuratywnego, włączając doń elementy abstrakcyjne i surrealistyczne.

  Jan Lebenstein to znany i ceniony nie tylko w Polsce malarz, grafik, ilustrator książkowy. W latach 1948-54 studiował malarstwo na Akademii Sztuki Pięknych w Warszawie, pod kierunkiem Artura Nachta-Samborskiego. Od 1960 r. mieszkał i działał we Francji, gdzie odniósł międzynarodowy sukces artystyczny.

  Na wystawie prezentowane są dzieła Jana Lebensteina należące do zbiorów polskich kolekcjonerów: Urszuli i Piotra Hofmanów, Marii i Marka Pileckich oraz kolekcjonera z Sopotu. Ekspozycja została zorganizowana przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie we współpracy z Agencją Zegart oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

  Jak kupić dostęp do wirtualnego spaceru:
  Wystarczy wejść na stronę Centrum Kultury i Sztuki w Koninie https://bit.ly/3eStNsA
  i kupić bilet za 5 złotych.

  Po zakupie biletu online na podany przez Państwa email zostanie wysłane hasło, które umożliwi dostęp do spaceru. Bilet gwarantuje dodatkowo możliwość odbioru upominku związanego z wystawą w kasie CKiS-DK Oskard, od 25 marca (pn.-pt. w godz. 8:00-16:00).

  Link do spaceru pojawi się na stronie w dniu premiery, 28 marca, o g. 17.00.

  Wirtualne oglądanie wystawy będzie możliwe również po jej oficjalnym otwarciu do 9 kwietnia.

Konin
21.3
°C
66
%
12
km/h
0.0
mm
80
%