infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  12
  Mar
  2021

  Silni i wyjątkowi - otwarcie wystawy fotografii Madam Miko

  18:00CKiS przy Okólnej

  AMPUTATION to wystawa fotograficzna Madam Miko - bydgoskiej fotograficzki Katarzyny Mikołajczyk, działającej od ponad 20 lat, zwłaszcza w dziedzinie portretu. Na co dzień prowadzi studio fotograficzne, w którym realizuje się w fotografii rodzinnej oraz kobiecej. Z pasją uczestniczy w sesjach artystycznych, tworząc bajkowe kadry na pograniczu rzeczywistości.

  Wystawa związana jest z projektem AMPUTATION, który powstał z artystycznej wizji łączącej fotografię i postapokaliptyczną modę, który dość szybko przeistoczył się w ogólnopolski projekt społeczny skupiający ludzi, którzy na skutek choroby bądź wypadku utracili kończyny lub urodzili się z niewykształconymi kończynami.

  Celem przedsięwzięcia jest obalenie powszechnie panującego stereotypu o osobach z niepełnosprawnością jako niezdolnych do korzystania z życia w pełni.
  Do udziału w sesjach zdjęciowych zaproszono niezwykłych ludzi z różnych zakątków Polski, aby w niekonwencjonalny sposób ukazać ich sylwetki. Inspiracją do tworzonych stylizacji byli komiksowi Marvelowscy superbohaterowie. Uczestnicy projektu, mimo trudności wynikających z niepełnosprawności, realizują się w życiu i spełniają marzenia - nawet te najbardziej ekstremalne.

  Współtwórcą projektu jest Marcin Urzędowski – autor kostiumów, które zostały wykorzystane w czasie sesji zdjęciowych. Artysta od 20 lat związany jest z muzyką perkusyjną, sztuką improwizacji oraz modą. Przez 10 lat tworzył etniczo-szamańskie kostiumy dla krakowskiej Grupy Tamtamitutu. W roku 2017 powołał do życia markę modową PREPOSTEVOLUTION, której projekty inspirowane są wizją postapokaliptycznego świata.

  Otwarcie 12 marca, 18.00, CKiS przy Okólnej. Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Konin
17.6
°C
68
%
16
km/h
0.0
mm
18
%