infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • śr
  24
  Lut
  2021

  Spotkajmy się w kinie - Środa z kinem niezależnym

  18:00Kino Kameralne w CKiS przy Okólnej

  Nowy rok, nowe propozycje dla widzów Środy z kinem niezależnym. Zapraszamy na Okólną 47a do kameralnej sali kinowej, gdzie – w reżimie sanitarnym – kontynuujemy nasz filmowy cykl prezentujący niekomercyjne zjawiska w polskim i światowym kinie.

  Short Waves Festival - The Best of 2020! to zupełnie świeży program – pokłosie międzynarodowego festiwalu filmów krótkometrażowych w Poznaniu, który zadebiutował w formie hybrydowej w sierpniu 2020 roku - widzowie mieli szansę obejrzeć filmy zarówno w przestrzeni miasta, jak i na specjalnie przygotowanej platformie filmowej. W tym roku organizatorzy zapraszają od 14 do 20 czerwca na 13. edycję Short Waves Festiwal pod hasłem „Mirror Mirror”.

  Dla wszystkich, którzy lepiej chcą poznać Short Waves Festival lub tych, którzy nie zdążyli doświadczyć Festiwalu w całości, proponujemy specjalnie przygotowany zestaw produkcji krótkometrażowych, które znalazły się w zeszłorocznym Konkursie Międzynarodowym.

  Jako że początek roku to czas podsumowań, refleksji i nadziei na nadejście nowego, to podobny nastrój obecny jest w również naszym zestawie filmowym, w którym bohaterowie zmagają się z akceptacją zmian, konfrontują się z nieznanymi im sytuacjami, a także próbują odnaleźć się w życiowym chaosie. Fabuły i animacje z bardzo odległych od siebie zakątków świata to również ciekawa podróż wizualna: instagramowa kolorystyka w opowieści z Kijowa w „Goodbye Golovin” czy punkowa estetyka animacji Myktya Lyskova w „Deep Love”.

  Zapraszamy 24 lutego do Kina Kameralnego w CKiS przy Okólnej 47 a.
  Ruszamy o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

  Program:

  1. To Each of your Sarah, reż. Deokgeun Kim, Korea 2019, fabuła, 25’

  Zniechęcona swoim życiem w Seulu 51-letnia Jung-ja wraca do swojego rodzinnego miasta. Zaczyna pracę w rzeźni z nowym imieniem Sarah, by ukryć swoje koleje losu przed innymi. Niespodziewanie jednak poznaje kogoś, kto znał Jung-ję…

  2. Deep Love, reż. Mykyta Liskov, Ukraina 2019, animacja, 14’

  Głęboka miłość nareszcie zdarzyła się na Ukrainie.

  3. Eyes on the Road, reż. Stefanie Kolk, Holandia 2019, fabuła, 17’

  W drodze powrotnej do domu w brudnym samochodzie trzy młode kobiety rozmawiają o znajomych. Jedno zdanie nasuwa kolejne i kończą na nieznanym terytorium.

  4. The Last Image of Father, reż. Stefan Djordjevic, Serbia 2019, fabuła, 20’

  Dušan i Laza podróżują wspólnie przez wschodnią Serbię do Belgradu. Nieuleczalnie chory Dušan musi znaleźć sposób, by znaleźć dom dla swojego syna Lazy, dla którego ojciec jest wszystkim, co ma.

  5. Goodbye Golovin, reż. Mathieu Grimard, Kanada 2019, fabuła, 14’

  Dla Iana Golovina śmierć jego ojca to okazja, by zacząć nowe życie poza ojczyzną. Podczas przygotowywania się do wyjazdu jest zmuszony, by zmierzyć się ze swoją decyzją.

  Wstęp wolny.

  Zgodnie z zasadami sanitarnymi możemy w kameralnym kinie gościć 24 osoby.
  Pamiętajcie: noście maseczki, dezynfekujcie ręce, utrzymujcie konieczny dystans.
  Czekamy na Was! Przyjdźcie do kina 🙂

Konin
17.6
°C
68
%
16
km/h
0.0
mm
18
%