infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  06
  Lis
  2020

  Otwarcie wystawy - Portret w plenerze Ciążeń 2020

  18:00CKiS przy Okólnej

   

  We wrześniu, w Ciążeniu odbył się organizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie plener fotograficzny, którego uczestnikami w lwiej części byli członkowie Konińskiego Klubu Fotograficznego FF. Już sama przestrzeń pałacu oraz przepiękny park wystarczyły, by zachłysnąć się miejscem i znaleźć niezliczoną ilość podniet do fotografowania.

  Przyszedł czas na podsumowanie i pokazanie efektów. Otwarcie wystawy odbędzie się 6 listopada w CKiS przy Okólnej, g. 18.00.

  Niezwykle ważnym elementem pleneru było spotkanie warsztatowe z Filipem Kowalkowskim, fotografem, który uwielbia dzielić się obrazem i światłem z innymi, a który w sposób swoisty dla siebie przekazał uczestnikom praktyczne zagadnienia dotyczące błyskania i portretowania w plenerze.

  Efektem tych działań są powstałe w ciążeńskim pejzażu portrety, gdzie motywem przewodnim jest światło budujące stylistykę całościową przedstawianej sytuacji w fotografii. Niewątpliwie atutem powstałych zdjęć były fotografowane modelki w stylizowanych strojach w błysku światła zastanego, jak i sztucznego.

  Najlepsze kadry wszystkich 16 uczestników, wybrane przez Filipa Kowalkowskiego, w 32 wielkoformatowych wydrukach zostaną zaprezentowane na wystawie „Portret w plenerze Ciążeń 2020”.
  Wydarzenie realizowane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w związku epidemią COVID-19.

Konin
-4.0
°C
85
%
21
km/h
0.0
mm
0
cm
100
%