infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  05
  Gru
  2020

  MARY KOMASA w Koninie - "Disarm" live

  19:00Koniński Dom Kultury

  Mary Komasa to wokalistka, autorka tekstów i piosenek. Jej debiutancka płyta „Mary Komasa”, nagrana w berlińskim studio LowSwing, została wydana w 2015 r., zyskując entuzjastyczne reakcje krytyki oraz rozgłos medialny. Teledyski „Oh Lord" oraz „Lost Me" miały swoje premiery na platformie Nowness, budząc zainteresowanie odbiorców na całym świecie. W muzyce Komasy można dostrzec elementy gospelu, bluegrassu, a nawet klasycznego rocka czy new wave. Artystka najbardziej komfortowo czuje się w gatunku dream pop, dając wyraz sympatii swoim idolom z lat 60.

  Drugi album artystki „Disarm” ukazał się w październiku 2019 r. nakładem Warner Music jednocześnie w Polsce, Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Mary postawiła w nim na połączenie awangardowych brzmień orkiestrowych z progresywną elektroniką. Płyta powstała w Londynie, Berlinie i Warszawie. Jej produkcją zajęło się brytyjskie duo God Colony, a aranżacje orkiestrowe przygotował Antoni Komasa-Łazarkiewicz.

  „Disarm to hołd oddany mojej generacji spadających gwiazd. Świadectwo przemiany, której doświadczyłam, oraz konsekwencji, z którymi musiałam się zmierzyć. Jest to zapis moich poszukiwań piękna i nadziei w coraz bardziej rozpadającym się świecie. Musiałam zdefiniować się na nowo. Teraz czuję się ponownie sobą”.

  Każdy koncert w ramach trasy „Disarm” to wyjątkowy performance. Artystka koncentruje się na emocjach. Na scenie towarzyszy jej kwartet smyczkowy, a za instrumenty elektroniczne odpowiada Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Do wizualizacji Mary zaprosiła młodego polskiego artystę Luke Jaszcza.

  Koncert galowy 66. OKFA Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych
  Organizatorzy OKFA: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Federacja Niezależnych Twórców Filmowych.

  Bilety 40 zł: https://bit.ly/3jcHa5x

  www.ckis.konin.pl

Konin
1.7
°C
89
%
20
km/h
0.0
mm
0
cm
66
%
Nadchodzące wydarzenia: