infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  14
  Gru
  2019
  nie
  15
  Gru
  2019

  JARMARK ŚWIĄTECZNY - Kolęda na Wysokości

  12:00plac Wolności w Koninie

   

  Jeśli szukasz inspiracji na zbliżające się święta i chcesz w radosnej atmosferze spędzić weekend, przyjdź 14 i 15 grudnia na JARMARK – KOLĘDĘ NA WYSOKOŚCI. Zapraszają: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Miasto Konin.

  Na konińskiej starówce pojawią się kolorowe i pachnące kiermasze, uliczkami pospacerują zimowe postaci, na scenie oprócz chórów, solistów i orkiestr pojawi się żywiołowy ZAKOPOWER. Atrakcją wydarzenia będzie z pewnością pokaz lodowych rzeźb oraz jedyne w swoim rodzaju rodzinne warsztaty.

  Ważnym elementem jarmarku będą kiermasze, na których znajdziecie m.in.: oryginalne bombki, stroiki, gwiazdy, aniołki, ceramikę, przedmioty ozdabiane techniką decoupage, poduszki i akcesoria dziecięce ręcznie wykonywane, biżuterię, wyroby szydełkowe, haftowane, wieńce świąteczne, ręcznie malowane zakładki, choinki, a także wiele smakołyków: barszcz, kapustę, pierogi, krokiety, ciasta, sery, chleby na naturalnym zakwasie, konfitury itp.

  Podczas jarmarku świątecznego stworzymy przyjazną przestrzeń do działań artystycznych. Zaplanowaliśmy warsztaty, podczas których będzie można stworzyć niepowtarzalne ozdoby ze słomy, kolorowy stroik oraz przyozdobić pierniczki i spakować je na prezent.
  Zapisy na warsztaty tel. (63) 243 63 50/51. Liczba miejsc ograniczona.

  W tym roku muzyczną atrakcją (14 grudnia, g. 18.00) będzie wieczór kolędowy z zespołem Zakopower oraz Kapelą Sebastiana Karpiela Bułecki! To będą dwa różne, przeplatające się koncerty w czasie jednego wieczoru. Program tworzą oczywiście polskie kolędy i podhalańskie pastorałki. Utwory w tradycyjnym, góralskim i akustycznym wykonaniu (skrzypce, basy podhalańskie, dudy) mieszają się z tymi energetycznymi, nowocześnie zaaranżowanymi. Będzie można posłuchać, jak się kolędowało i nadal kolęduje na Podhalu oraz zaśpiewać razem z Sebastianem i kolegami.

  Skoro zima, skoro Gwiazdka, to na naszym Jarmarku nie może zabraknąć gości, którzy tylko w grudniu nas odwiedzają. Wpadnie do nas Śnieżynka i bałwanek Olaf wraz z przyjaciółmi. Zaproszenie przyjęli również Królowa Śniegu i jej zaczarowany renifer. Tradycyjnie, przez dwa dni, na specjalnym stanowisku na dzieci czekać będzie Święty Mikołaj, z którym można zrobić sobie zdjęcie.

  Podczas jarmarku nie zabraknie również kulinarnej atrakcji. Ponownie nieoceniony kucharz Krzysztof Górski przygotuje pachnący bigos.

  Ponadto na jarmarkowym placu stanie wielka niespodzianka z lodu (15 grudnia, g. 12.30) i dopiero w finale niedzielnego pokazu dowiemy się, co kryje. Po spektakularnej „odsłonie” - przy użyciu mechanicznych pił - pojawią się mieszkańcy Lodowej Krainy. Tylko od temperatury zależy, jak długo z nami pozostaną i jak długo każdy z Was będzie mógł sobie zrobić z nimi zdjęcie. Autorami lodowego pokazu będą najlepsi rzeźbiarze lodowi w Polsce. Proponujemy również warsztatowe spotkanie z mistrzami, w którym będzie mogło wziąć udział pięć rodzin lub drużyn. Pod ich opieką uczestnicy wyrzeźbią w lodzie dowolną postać.

  Program:

  14 grudnia / sobota

  g. 12.00-19.30 – Jarmark świąteczny, Plac Wolności
  g. 13.00-17.00 – Selfie z Mikołajem, Plac Wolności
  g. 14.00-16.00 – Słomka do słomki – świąteczne ozdoby - warsztaty, Ratusz
  g. 14.30-16.00 – Piernikowe i lukrowe szaleństwo – warsztaty, Ratusz
  g. 14.30-16.00 – Przystrojone święta – warsztaty, Ratusz
  g. 18.00-19.30 – ZAKOPOWER Kolędowo, Plac Wolności

  15 grudnia / niedziela

  g. 12.00-17.00 – Jarmark świąteczny, Plac Wolności
  g. 12.00-16.00 – Selfie z Mikołajem, Plac Wolności
  g. 12.00 – występ Orkiestry Dętej Quantum Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychwale, Plac Wolności
  g. 12.30 – RZEŹBY LODOWE – pokaz i warsztaty, Plac Wolności
  g. 13.00 – występ Scholi św. Maksymiliana, Plac Wolności
  g. 13.45 – występ Zespołu Wojownicy Światła, Plac Wolności
  g. 14.30 – występ Studia MY VOICE, Plac Wolności
  g. 15.15 – występ Chóru Misericordia z Konina, Plac Wolności
  g. 16.00 – występ Zespołu WOKALIZA z Goliny, Plac Wolności
  g. 16.30 – występ Szkoły wokalno-aktorskiej FAMA, Plac Wolności

  *** podczas Jarmarku nie zabraknie konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, dodatkowo zlicytujemy kilkanaście choinek, a dochód zostanie przeznaczony podopiecznym Fundacji Podaj Dalej

Konin
17.2
°C
79
%
13
km/h
0.0
mm
87
%
Nadchodzące wydarzenia: