infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wydarzenia

  • pt
    20
    Sty
    2023
    18:00Galeria CKiS Wieża Ciśnień

    Pejzaże na płótnie i papierze

    Na początku nowego roku Galeria CKiS Wieża Ciśnień proponuje wielbicielom współczesnego malarstwa wystawę prac Natalii Wegner i Krzysztofa Ryfy.

    Na pozór wydaje się mieć ona konfrontacyjny charakter, a w istocie pokazuje twórczy dialog w obszarze obrazowania pejzażu. Ta fascynacja i nieustanne poszukiwanie pokazuje, jak stworzyć nie tylko ciekawy obraz, ale wskazuje również pole dyskusji na temat tego, co łączy i co różni.

    „Siedmioma ścianami podzielimy się jak kartami. Wyznaczymy miejsca prowizorycznych okien. Pejzaże przyjdą z dróg, rozkopanych miejsc, przy których czasem się zatrzymywaliśmy. Sceny północne z rozwarstwionym horyzontem i tutejsze, cięte w poprzek, wzdłuż. Widziane w przelocie, lecz wzruszające jak moment, gdy światło przerywa linię” – tak o ekspozycji pisze Natalia Wegner.

    Na wernisaż zapraszamy w piątek 20 stycznia o 18:00 w Galerii CKiS Wieża Ciśnień (wstęp wolny). Wystawa czynna będzie do 10 lutego (w kolejnych dniach obowiązuje bilet w cenie 5 zł).

    Ekspozycji towarzyszyć będzie prezentacja rysunków młodego twórcy, Tomasza Kołakowskiego, zatytułowana „X eLO”. 27 stycznia o g. 20.00 Tomasz spotka się w Wieży Ciśnień z zainteresowanymi jego pracami. „Od najmłodszych lat kochałem przelewać swoje ‘ja’ na prace plastyczne, co ewoluowało w zamiłowanie do sztuki komputerowej. Kocham kulturę hip-hop, muzyka ta od zawsze grała mi w duszy, kwestią czasu było zanim sam zacząłem ją tworzyć” – opowiada Tomasz.

  • śr
    25
    Sty
    2023
    18:00Kino kameralne w CKiS przy Okólnej

    Po grudniowej przerwie zapraszamy na seanse Środy z kinem niezależnym, które będą nam towarzyszyć – w comiesięcznym cyklu – do maja.

    Nowy Rok rozpoczniemy mocnym akcentem, prezentując krótkie metraże ze Studia Munka, które powstały w 2022 r. Wśród nich utytułowana już na kilku festiwalach „Victoria” z brawurową rolą Katarzyny Figury. Film został uznany za najlepszy krótki metraż ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

    Naszym gościem będzie reżyserka i aktorka Karolina Porcari, która opowie o kulisach tej produkcji.

    25 stycznia I 18.00 | Kino kameralne w CKiS przy Okólnej

    W programie:

    VICTORIA reż. Karolina Porcari
    Amelia (Katarzyna Figura), atrakcyjna kobieta w średnim wieku, od wielu lat żyje w małżeństwie z rekonstruktorem średniowiecznych bitew. Związek stopniowo popada w rutynę, a przy tym nie daje kobiecie seksualnego spełnienia. Pięćdziesięciolatka nie jest nawet świadoma własnych pragnień i potrzeb. To, co przez całe życie pozostawało uśpione, zacznie budzić się wraz ze znalezieniem tajemniczej przesyłki pod drzwiami mieszkania.
    Nagrody:
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych) Srebrny Smok dla najlepszego filmu fabularnego.
    Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki „Lato z Muzami”) Grand Prix
    za „zwycięstwo w starciu poważnej tematyki z komediową formą, którego efektem jest wielowymiarowy portret polskiej mentalności. Za wielkie małe kino, które bawi i daje nadzieję”.
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda im. Lucjana Bokińca za najlepszy film w Konkursie Młodego Kina.
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda firmy dr Irena Eris za „najodważniejsze spojrzenie”.

    KOT reż. Zofia Strzelecka
    Krótka opowieść, ale obejmująca ponad 30 lat. Zmieniały się czasy, trendy, imprezy, narkotyki. Marcin Kot zalicza sukcesy i wpadki w branży narkotykowej, imprezuje, umyka policji, ląduje w więzieniu, podnosi się silniejszy. Jego tropem podąża Zygmunt Pies - niestrudzony, ambitny, ale trochę mało rozgarnięty policjant. Historia cały czas zatacza koło aż do momentu, kiedy Kot odkrywa, że świat zmienił się tak, że nie jest już w stanie w nim już dłużej funkcjonować
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”) Wyróżnienie w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych za „pulsującą i żywiołową animację zanurzoną w rozgwieżdżonym mieście”.

    FOLLOWERS. ODPALAJ LAJWA reż. Jakub Radej
    W Europejskim Liceum Społecznym rozpoczyna się rok szkolny. Będzie wyjątkowo, ponieważ ma przyjechać noblistka Olga Tokarczuk. Będzie wyjątkowo, bo licealista Adam i jego kolega z Internetu mają szczególny plan na transmisję on-line.
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Specjalna Jury w Konkursie Filmów Krótkometrażowych

    WRÓBEL reż. Marcin Janos Krawczyk
    Jaśliska, wieś na Podkarpaciu. Wróbel, mężczyzna w średnim wieku, zniszczył swoje relacje z żoną i 12-letnim synem, popadając w pogłębiający się alkoholizm. Przyjazd ekipy filmowej, realizującej zdjęcia w małej miejscowości i propozycja zagrania epizodu w filmie, stają się dla mężczyzny szansą na wyjście z kryzysu i odzyskanie rodziny. Czy spotkanie z filmowcami odmieni jego dotychczasowe życie?

    Bilet 5 zł w kasie kina oraz online na ckis.konin.pl

  • pt
    27
    Sty
    2023
    19:00Kino Oskard w Koninie

    Poruszający, nagrodzony w Wenecji i Gdyni film „Chleb i sól” w Kinie Konesera

    Ostatnie lato młodości, wolności i beztroski w rytmie hip-hopu i w cieniu zbliżającej się dorosłości. Uhonorowany na 79. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji Nagrodą Specjalną Jury Orizzonti, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami pełnometrażowy debiut Damiana Kocura – laureata ponad stu wyróżnień za swoje wcześniejsze filmy krótkometrażowe.

    „Chleb i sól” zdobył także trzy nagrody specjalne na 47. FPFF w Gdyni – Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Jury Młodzieżowego oraz Don Kichota, czyli Nagrodę Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych a także statuetkę dla Najlepszego Reżysera na 59. Golden Orange Film Festival w Antalyi i Nagrodę Publiczności na 16. All About Freedom Festival w Gdańsku.

    W jednej z głównych ról wystąpił Tymoteusz Bies – utalentowany uczestnik Konkursu Chopinowskiego i wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a partnerują mu m.in. znani z hip-hopowej sceny Bartosz „Intruz” Olewiński i Wojciech „TPS” Walkiewicz.

    Upalne lato, leniwie płynący czas, hip-hopowy freestyle, chłopaki z tatuażami i zalotne dziewczyny, z którymi lepiej nie zadzierać. Tak właśnie wygląda miejsce z czasów młodości, do którego wraca Tymek – student warszawskiej Akademii Muzycznej przygotowujący się do rozpoczęcia światowej kariery jako pianista. Jest tu też jego matka oraz brat Jacek i koledzy z dawnych dni przesiadujący na osiedlu. Tymek pojawia się tu jednak tylko na chwilę – po wakacjach rusza na zachód Europy, gdzie otrzymał stypendium.

    Ta krótka wizyta w zupełności wystarczy, aby poznał centralny punkt spotkań lokalnej młodzieży, jakim jest nowo powstały bar z kebabem. Chłopaki z osiedla dobrze żyją z obcokrajowcami, ale są drobne wyjątki. Z czasem konflikt zaostrza się. Spirala strachu i zagrożenia zaczyna się nakręcać, a Tymek znajdzie się w samym jej centrum.

    Tradycyjnie przed seansem słowo Łukasza Maciejewskiego, a po filmie – dyskusja, którą poprowadzi Aleksandra Kwiatkowska.

    27 stycznia, g. 19.00, Kino Oskard.

    Informacja i bilety tutaj: https://www.ckis.konin.pl/kino-konesera-chleb-i-sol-premiera/

  • nie
    29
    Sty
    2023
    09:00C. H. Galeria Nad Jeziorem, Konin

    Gramy dla wszystkich – małych i dużych! 31. Finał WOŚP

    Poczuj, jak mocno bije serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Finał odbędzie się 29 stycznia 2023 roku, tradycyjnie w Galerii nad Jeziorem. Tego dnia razem będziemy zbierać środki na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy.

    Warto już teraz wpisać do swojego kalendarza datę 31. Finału WOŚP, by razem z Konińskim Sztabem nr 740 robić dobro. Tym razem będzie nam przyświecać hasło: Chcemy wygrać z sepsą – zagramy dla wszystkich, małych i dużych. PIERWSZY raz Orkiestra zagra dla wszystkich i mamy nadzieję, że jak zwykle Konin przyłączy się do Letniej Zadymy w Środku Zimy.

    W Koninie finał rozpoczniemy zdrowo - na sportowo happeningiem na rondzie imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który zakończymy aerobikiem do muzyki granej przez orkiestrę dętą! Tradycyjnie odbędzie się pozytywnie zakręcony Bieg „Policz się z cukrzycą” wokół Jeziorka Zatorze oraz orkiestrowe morsowanie! A do tego: spotkanie z tiktokerami, koncerty i występy lokalnych zespołów, turnieje sportowe, aukcje Allegro i aukcje na scenie, warsztaty i zabawy oraz wspaniała Anielska Załoga w Galerii nad Jeziorem.

    Zapisy na bieg „Policz się z cukrzycą”

    Opłata startowa: 60 zł
    Regulamin: https://bit.ly/regulamin_bieg
    Zapisy na stronie: https://bit.ly/bieg_WOSP_Konin

    Aukcje Allegro: allegro.pl/uzytkownik/zi89
    E-skarbonka konińskiego sztabu: eskarbonka.wosp.org.pl/x1tbbv
    Honorowy patronat nad finałem objął Prezydent Miasta Konina Pan Piotr Korytkowski.

    Program WOŚP 2023 (2 MB, PDF)

  • wt
    14
    Lut
    2023
    18:00 20:30 Kino Oskard

    Filmowe Walentynki w Kinie Oskard – filmy, wyznanie na ekranie i romantyczne zdjęcia

    Kino 14 lutego 18:00 | 20:30

    Zamiast rwać płatki z kwiatka i zastanawiać się „Kocha – nie kocha?”, weź sprawy w swoje ręce i zaproś ukochaną osobę 14 lutego na wyjątkowe walentynki w naszym kinie.

    Chcesz, by ten dzień zapadł jej w pamięć? Wyślij do nas tekst, który umieścimy na ekranie przed seansem. Może to być autorski wiersz, rymowanka albo proste, ale szczere wyznanie miłości.
    Tekst nie może być dłuższy niż 400 znaków. Wysyłajcie go na adres: kinooskard@ckis.konin.pl

    A może jeszcze romantyczne zdjęcie na pamiątkę? W foyer kina będzie na Was czekała ścianka i walentynkowe gadżety – do wykorzystania przy fotografowaniu. Wasz pomysł, Wasze zdjęcie. Ale jeśli chcecie się z nami podzielić, jakie miłosne foto udało się Wam zrobić w kinie – wrzućcie ja na Facebook i oznaczcie @Kino Oskard.

    Do wyboru macie dwa walentynkowe seanse: o 18.00 „Heaven in hell”, a o 20.30 „Titanic: 25. rocznica w 3D”.

    „Heaven in hell” to historia miłości, która nie miała prawa się zdarzyć…Olgę (Magdalena Boczarska) i Maksa (Simone Susinna) dzieli 15 lat różnicy. Ona kobieta sukcesu o ugruntowanej pozycji, matka dorosłej córki, on przystojny, młody mężczyzna czerpiący z życia garściami i żyjący chwilą.

    Zdawać by się mogło, że te dwa odmienne światy nigdy się nie spotkają, a jednak los postawił ich sobie na drodze. Olga nie potrafi poradzić sobie z mieszanką sprzecznych uczuć, które nią targają: poczuciem odpowiedzialności, wstydu, namiętności i tęsknoty za czymś, czego do tej pory nie doświadczyła. Natomiast Maks uświadamia sobie, że życie z dnia na dzień już mu nie odpowiada, a kobieta, którą spotkał, jest miłością jego życia.

    Z okazji 25. rocznicy premiery kultowy „Titanic” Jamesa Camerona ponownie na dużym ekranie! Film zremasterowany w 3D powraca na ekrany kin od 10 lutego. W tej przejmującej historii miłosnej zobaczymy niezapomniany duet zdobywców Oscara® Leonardo DiCaprio i Kate Winslet. Ich płomienny romans rozgrywa się w czasie feralnego, dziewiczego rejsu „niezatapialnego” Titanica, największego ruchomego obiektu, jaki kiedykolwiek zbudowano.

    Bilety: 18 zł w kasie kina lub online ckis.konin.pl

  • czw
    16
    Lut
    2023
    11:00Kino Oskard w Koninie

    16 lutego podczas Filmowych spotkań seniora zaprezentujemy film „Niebezpieczni dżentelmeni”.

    Tomasz Kot, Marcin Dorociński, Andrzej Seweryn i Wojciech Mecwaldowski jako artystyczne, naukowe i… celebryckie osobowości początku XX wieku w sensacyjnej historii, której próżno szukać na kartach podręczników! Tadeusz Boy-Żeleński (T. Kot), Witkacy (M. Dorociński), Joseph Conrad (A. Seweryn) i Bronisław Malinowski (W. Mecwaldowski), cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny.

    Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina…

    Po seansie zapraszamy na spotkanie z psychologiem i kawę.

    Bilet: 13 zł

  • czw
    16
    Lut
    2023
    16:00 i 17:30CKiS przy Okólnej

    Ogólnorozwojowe spotkania dla dzieci od pierwszego roku życia do 3 lat wraz opiekunami prowadzi doświadczona animatorka Natalia Zawartka-Buczkowska, która przygotowuje autorski program w oparciu o rozmaite aktywności – muzyczną, plastyczną, ruchową.

    Zabawy stymulują rozwój motoryki małej i dużej, sfery poznawczej, społecznej oraz rozwój mowy. Poprzez odkrycia i doświadczenia dzieci zdobywają nowe umiejętności. Oswajają się z rówieśnikami, dzięki czemu znacznie łatwiej przychodzi im adaptacja w przedszkolu.

    Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczne są zapisy: tel. 63 274 66 00, w godzinach 8.00-15.30.

    Zapisy odbywają się do dwóch grup: 16.00-17.00 i 17.30-18.30.

    Koszt: 40 zł. Wpłaty tylko na konto: Santander Bank Polska S.A. 17 1090 1199 0000 0000 1900 2776.

    Uwaga! Rodzice, opiekunowie! Proponujemy uwzględnienie odpowiedniego stroju dla swoich maluchów ze względu na swobodny charakter zajęć oraz wykorzystywanie brudzących materiałów i przedmiotów. 

  • pt
    17
    Lut
    2023
    18:00Galeria CKiS Wieża Ciśnień

    W latach 90. w Koninie działała prężnie Pracownia Chwilowa, tworzona przez Arka Woźniaka. Miała ona swoją siedzibę w ówczesnym Biurze Wystaw Artystycznych (obecnej Galerii CKiS Wieża Ciśnień), a w późniejszym okresie funkcjonowała przy ul. Przemysłowej 9, pod redakcją „Przeglądu Konińskiego”.

    Skupiała artystów zajmujących się szeroko pojętą sztuką aktywną, którzy zjeżdżali do naszego miasta z całej Polski, a także z zagranicy. Dzięki dobry kontaktom z uznanymi artystami Konin stał się znaczącym miejscem na mapie sztuki undergroundu.

    Pracownia Chwilowa działała w Koninie przez 5 lat. Przez ten czas regularnie odbywały się spotkania sztuki aktywnej oraz wystawy im towarzyszące. Gościła wtedy takich artystów, jak Zbigniew Warpechowski, Natalia LL, Maria Pińska-Bereś, Józef Robakowski, Ewa Zarzycka, Piotr Wyrzychowski. Wszyscy ci artyści budowali obraz sztuki, jaki znamy dzisiaj, przełamywali stereotypy i ówcześnie panujące konwencje. Dziś, kiedy sztuka performance weszła już na stałe do klasycznych form wypowiedzi akademickich, podejmujemy na nowo próbę zorganizowania w Koninie spotkania ze sztuką aktywną. Nawiązujemy zarówno do tradycji Pracowni Chwilowej, jak i działań podejmowanych obecnie przez Galerię CKiS Wieża Ciśnień, jak chociażby Permutacje i Restytucje.

    Do udziału w pierwszej edycji Spotkań ze sztuką aktywną zaproszenie przyjęli artyści mający wcześniejsze doświadczenia z przestrzenią konińskiej Wieży Ciśnień, ale także twórcy, którzy przyjadą do nas po raz pierwszy. Różnią się wiekiem, doświadczeniem oraz odmiennymi strategiami artystycznymi. To właśnie dzięki tym różnicom, przedstawiony zostanie ciekawy obraz szeroko pojętych możliwości sztuki performance.

    Jednodniowy festiwal rozpocznie się w piątek 17 lutego o 18:00.

    Bilety w cenie 5 zł do kupienia w kasie Oskardu, w Wieży Ciśnień, a także na stronie CKiS.

    Zachęcamy także do lektury tekstu kuratorskiego autorstwa Marcina Derdy.

    Podczas Spotkań ze sztuką aktywną wystąpią:

    EWA ZARZYCKA

    Urodzona w Szczecinie. W latach 1973-1978 studiowała w Katedrze Grafiki Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) we Wrocławiu. W latach 80. brała udział m.in. w festiwalach Nieme Kino na łódzkim Strychu oraz w Biennale Nowej Sztuki w Zielonej Górze. Występowała w spotkaniach performance, takich jak Europejski Festiwal Sztuki Performance w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Akcji w Piotrkowie Trybunalskim, Festiwal Sztuki Efemerycznej „Konteksty” w Sokołowsku, Performance Platform w Lublinie. We wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych prowadzi pracownie Performance na wydziale Rzeźby i Mediacji Sztuki. Jest artystką o rodowodzie konceptualnym. Zajmuje się przede wszystkim performansem mówionym, ale również rysunkiem i instalacjami.

    JERZY KOSAŁKA

    Artysta multimedialny, urodzony w 1955 r. Dyplom z malarstwa uzyskał w roku 1981 roku na wrocławskiej ASP, gdzie był zatrudniony przez kilka lat jako asystent. Pracując na uczelni, dołączył do redakcji wydawanego przez studentów Psychoaktywnego Magazynu LUXUS. Po stworzeniu Grupy Legendarny LUXUS uczestniczył w większości jej wystąpień artystycznych. Od 1995 roku wystawia indywidualnie, biorąc też udział w licznych projektach zbiorowych. W swej działalności artystycznej używa różnych technologii i mediów, buduje obiekty, makiety, tworzy instalacje oraz interwencje w przestrzeni publicznej. Uprawia także performens. Jest autorem około 60 wystaw indywidualnych oraz ponad 100 zbiorowych.

    Performance relacyjny – pielgrzymka

    MAREK SIENKIEWICZ

    Urodzony w 1964 roku we Wrocławiu. Studia w PWSSP (obecnie UAP) w Poznaniu. Dyplom pod kierunkiem prof. Jana Berdyszaka w 1994 roku. Od 1997 roku pracował jako asystent w pracowni prof. Leona Podsiadłego, asystował także w pracowni prof. Christosa Mandziosa. Laureat Grand Prix Quadrennial of Theatre Design and Architecture w Pradze. Swoje prace prezentował na wielu wystawach krajowych i zagranicznych, m.in. w Galerii Studio BWA Wrocław, W Galerii Miejskiej we Wrocławiu, oraz w Czechach, Niemczech, na Słowacji i Węgrzech. Wypowiada się przez sztukę instalacji, rzeźby, performance, rysunku fotografii i innych mediów. Założyciel Auto Galerii. Realizuje cykle prac zatytułowane: Arki, Orle wróć, Domek dla każdego polskiego ptaka, O zanikających Polskich Ogrodach.

    Performance pt. WOBEC

    TOMASZ OPANIA

    Urodzony w 1970 roku w Gliwicach. Dyplom z rzeźby zrealizował w 1994 roku w PWSSP we Wrocławiu. W latach 1994-1996 studiował w ÉSAV w Genewie. Od 1996 zatrudniony w ASP we Wrocławiu, gdzie obecnie prowadzi dyplomującą Pracownię Sztuki w Przestrzeni Publicznej. W latach 2012-2014 kierował Katedrą Mediacji Sztuki. Od 2019 jest kierownikiem studiów podyplomowych Mediacja i Rynek Sztuki.

    Zajmuje się rzeźbą, instalacją, performancem, działaniami w przestrzeni publicznej, projektowaniem. Buduje obiekty i wynalazki, wykorzystując różne techniki bądź współpracując z fachowcami i rzemieślnikami. Jego „narzędzia sztuki” to często maszyny lub przyrządy służące do aktywnego odbioru. Są to rzeźby partycypacyjne, angażujące widza i/lub zmuszające go do przyjęcia prognozowanej postawy. Realizuje również atrybuty, które wykorzystuje w wystąpieniach na żywo. Swoje prace traktuje jako komentarz do aktualnych zdarzeń i otaczającej go rzeczywistości. Interesuje go polityka oraz społeczeństwo. Prowadzi warsztaty dla młodzieży, dorosłych i osób wykluczonych: z zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnymi i/lub stale bezrobotnymi.

    AGATA HORWAT

    Urodziłam się w 1997 roku w Bielsku-Białej. W latach 2013-2016 uczyłam się w Liceum Plastycznym w Bielsku-Białej. Od 2018 roku studiuję na wrocławskiej ASP, w tym roku ukończyłam IV rok studiów na Kierunku Rzeźba w pracowni prof. Christosa Mandziosa. Od stycznia 2022 wraz z Adrianną Dąbrowską i Julką Szoblik zainicjowałyśmy działalność Galerii Nicponiej – oddolnej, pozainstytucjonalnej inicjatywy, w obrębie której jesteśmy jednocześnie fundatorkami, kuratorkami i technicznymi. Jestem związana z Salką CRK, udzielam głosu w zespole Atol Atol Atol, który współtworzę z Łukaszem Platą, Hubertem Kostkiewiczem oraz Arturem Soszyńskim.

    JAROSŁAW SŁOMSKI

    Urodzony 1994 r. w Pyskowicach k. Gliwic. Od 2014 roku mieszka i pracuje we Wrocławiu. W 2021 roku ukończył Rzeźbę na ASP we Wrocławiu w pracowni prof. Grażyny Jaskierskiej-Albrzykowskiej. Tworzy głównie rzeźby, obiekty i performance, którymi komentuje rzeczywistość, która go dotyczy. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2023 roku.

    JULIA KĘDZIERSKA & MARCIN DERDA

    Julia Kędzierska. Urodzona w 2001 roku w Policach. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Constantina Brancusi w Szczecinie. Obecnie studiuje rzeźbę na Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Macieja Albrzykowskiego. Zajmuje się przede wszystkim rysunkiem oraz rzeźbą. Interesują ją tematy wokół człowieka i świadomości.

    Marcin Derda. Urodzony w 2000 roku w Koninie. Absolwent PLSP w Kościelcu, obecnie student Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu na wydziale rzeźby i mediacji sztuki. Zajmuje się rzeźbą, malarstwem i performance.  Jego zainteresowania oscylują pomiędzy wspomnieniami, marzeniami i pragnieniami. Pracuje z obiektami znalezionymi, eksperymentuje z materiałami  i formą. Lubi korzystać z decyzji, które już zostały podjęte, przestrzeni, które zostały zdefiniowane, obiektów, które zostały odrzucone. Autor kilku wystaw indywidualnych oraz uczestnik kilkunastu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

  • sob
    25
    Lut
    2023
    10:00 11:15CKiS przy Okólnej

    CKiS w Koninie zaprasza na pierwszą w tym roku Smykofonię. Tym razem bohaterem będzie wróbelek, którego radosne ćwierkanie wypełni nasze koncerty. Nie zniechęcą go, wyczarowane przez pana perkusistę,  szum wiatru, skrzypiący śnieg i dźwięczące lodowe sopelki. Choć głodny i zmarznięty, zawsze skory do psot i pląsów, namówi nas do wspólnej wesołej zabawy.

    Ze względu na ograniczona liczbę miejsc prosimy o zapisy.

    Zapisy telefoniczne do dwóch grup: g. 10.00 i 11.15 – tel. CKiS 63 243 63 50/51.

    Opłata 25 zł od rodziny na konto CKiS: Santander Bank Polska S.A. 17 1090 1199 0000 0000 1900 2776.

    Zapraszamy dzieci od 1 roku życia do 7 lat. Prowadząca Adrianna Wdziękońska z uwagą konstruuje program każdego koncertu, podczas którego rozbrzmiewa z jednej strony muzyka klasyczna, z drugiej zaś pojawiają się popularne i łatwe do zaśpiewania piosenki dla dzieci. Ponadto maluchy poznają instrumenty i uczestniczą w muzycznych zabawach.

  • pt
    03
    Mar
    2023
    18:00CKiS przy Okólnej

     

    Od kilkunastu lat CKiS w Koninie organizuje plenery malarskie dla osób aktywnie uczestniczących w zajęciach Pracowni „Pod Galerią” prowadzonej przez malarkę Izę Kostiukow – absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

    Każdy taki plener to wakacyjna przygoda z farbami i pędzlem, intensywna praca twórcza połączona z pewnego rodzaju zabawą formatem, fakturą, kształtem i kolorem oraz z przyjemnością przebywania w otoczeniu przyrody w gronie ludzi, którzy czerpią radość ze wspólnego tworzenia, które idąc za nieodpartą, wewnętrzną potrzebą - pragną uprawiać sztukę, mówić jej językiem.

    Celem pleneru jest nie tylko poszerzanie wiedzy i doświadczeń z zakresu malarstwa ale również kształcenie umiejętności: wnikliwej obserwacji ulotności i zmienności natury, kreowania nastroju, interpretacji, syntezy i analizy obserwowanych zjawisk i przełożenia obserwowanych relacji na konsekwentną i spójną wypowiedź malarską.

    W tym roku zapraszamy na wystawę prac, które powstały na plenerze w Dziwnowie w lipcu 2022 roku. Będą to oryginalne, przestrzenne, głęboko osobiste obrazy, nie tylko przedstawiające piękno krajobrazu w sposób dosłowny, ale również abstrakcyjne.

    Jak mówi kuratorka pleneru Iza Kostiukow „zobaczymy 14 dużych prac (100 x 100 cm) oraz 42 małe obrazy (30 x 30 cm). Na dużych obrazach został wklejony jeden mały, stanowiący integralną część całości obrazu. Tematyka prac jest spójna, ale bardzo różnorodnie interpretowana. Uczestnicy dowolnie poszukiwali własnego motywu malarskiego związanego z pejzażem. W kręgu ich zainteresowań było samo miasteczko Dziwnów z jego charakterystycznymi elementami architektonicznymi, jak również typowy pejzaż morski związany z florą i fauną tego regionu”.

    Udział w plenerach to dla artystów nie tylko możliwość konfrontacji własnych dokonań artystycznych, wymiany poglądów, wzajemnego poznania, ale przede wszystkim szansa zebrania bogatego materiału twórczego dotyczącego tematu, przesłania czy też środków wyrazu.

    Nowe miejsca zawsze działają inspirująco, pobudzają wyobraźnię i wrażliwość plastyczną. Swobodna atmosfera pleneru stymuluje do nowych zadań, służy poszukiwaniom własnej tożsamości i ostatecznie staje się punktem wyjścia do różnego rodzaju rozważań na temat sztuki i życia.

    Autorzy prac: Teresa Byczkowska, Jolanta Galikowska, Beata Makowska, Jan Markaczewski, Wanda Michałek, Jolanta Musiał, Jolanta Ogorzałek, Joanna Podryban, Elżbieta Romanowska, Barbara Lisiak-Struglińska, Anna Szwankowska, Małgorzata Topolska, Agata Wilczewska, Aldona Wojciechowska.

    Wystawę można oglądać do 24 marca, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00.
    W dniach 9, 10, 14 i 23 marca wystawa będzie nieczynna.

  • śr
    08
    Mar
    2023
    18:00Kino Oskard

    Zapraszamy na Ladies Night w ramach projektu Konin Miasto Kobiet! Na uczestniczki tego wyjątkowego wieczoru będzie czekał słodki poczęstunek. To jednak nie wszystko! Dzięki naszym sponsorom przygotujemy niespodzianki! Jak będzie można je zdobyć? Dowiecie się przed seansem!

    A co gramy? „Pokolenie Ikea” adaptację bestsellerowej powieści o tym samym tytule autorstwa Piotra C. Dla głównego bohatera przygodny seks, fantazje erotyczne i szybkie romanse to punkt wyjścia do opowieści o realiach, w jakich żyją współcześnie młodzi. W rolach głównych Bartosz Gelner i Michalina Olszańska.

    Piotr Czarny to czarujący trzydziestokilkuletni prawnik. Ciągle goni za adrenaliną, kobietami i imprezami. Za cel postawił sobie zapełnienie spisu kochanek imionami na każdą literę alfabetu. Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy koleżanka z pracy, Olga – jedyna kobieta, z którą jest zupełnie szczery i z którą nie sypia – stawia mu ultimatum.

    8 marca, g. 18.00, Kino Oskard
    Bilet 18 zł w kasie lub online

  • pt
    24
    Mar
    2023
    18:00CKiS - DK Oskard w Koninie

    Słońce inspirowało artystów od zawsze. Nie oparli mu się również nasi lokalni fotografowie, którzy słoneczną aurę uwieczniają w przeróżny sposób. Piotr Tylman i Tomasz Gniewkowski 24 marca pokażą 46 zdjęć, na których odnajdziecie zarówno miejską rzeczywistość, jak i piękne krajobrazy o wschodzie i zachodzie słońca.

    Jak pisze Piotr Tylman, wokół słońca obraca się nasz świat, nasze życie, nasz codzienny rytm. „Dla fotografa najlepsze momenty na uchwycenie świata to wschód i zachód słońca. (…) Moje fotografie często przedstawiają ulice miast, moim zdaniem są niezwykle interesujące, jednak krajobraz pokazany w barwach o wschodzie i zachodzie słońca zachwyca wielu ludzi.”

    Natomiast Tomasz Gniewkowski opisuje swoje prace tak: „Prezentowany zestaw fotografii przedstawia wycinki miejskiej rzeczywistości, przełamane dla kontrastu zdjęciami krajobrazowymi. Kadry zostały zarejestrowane w Koninie, Poznaniu, Wrześni, Uniejowie, Gdańsku i Gdyni oraz w znajdujących się w okolicach lasach, łąkach i innych terenach otwartych. Zdjęcia pochodzą z okresu 2019-2022. Fotografie zostały wyselekcjonowane i zestawione ze sobą w taki sposób, aby zachęcić odbiorców do zastanowienia się nad otaczającą nas miejską rzeczywistością i naturalnym środowiskiem, a w szczególności rolą i miejscem w nich dla człowieka…”

    Na wernisaż zapraszają: CKiS w Koninie i Koniński Klub Fotograficzny Fajnych Fotografów.

    24 marca, g. 18.00, CKiS - DK Oskard w Koninie.

    Więcej o wystawie i twórcach tutaj: ckis.konin.pl

  • pt
    31
    Mar
    2023
    18:00CKiS przy Okólnej

    31 marca w CKiS w Koninie zostanie otwarta wystawa prac Krzysztofa Borowskiego - profesora Politechniki Poznańskiej, ucznia mistrza prof. dr hab. Lecha Zimowskiego, od 1993 r. pracownika naukowo-dydaktycznego w Zakładzie Urbanistyki na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej.

    Krzysztof Borowski zarówno w swojej pracy zawodowej, jak i w twórczości łączy cechy analitycznego, precyzyjnego, tzw. chłodnego umysłu z głęboko humanistyczną wrażliwością i duszą artysty.

    Na wystawie zatytułowanej „Obrazowanie przestrzeni” zobaczymy kilka charakterystycznych rzeźb oraz prac malarskich, ale przede wszystkim liczne szkice i rysunki, o których autor tak m.in. napisał we wstępie do katalogu:
    „Niedawno zrozumiałem, że moje rysunki, rzeźby, projekty nie są, lecz bywają sztuką. W rezultacie ponadtrzydziestoletniej pracy zawodowej i twórczej powstały liczne studia przestrzenne, projekty i dzieła, jako wypadkowa obserwacji natury, wiedzy i różnorodnych doświadczeń. W każdym przypadku starałem się zrozumieć złożony problem kreacji przestrzeni ze szczególnym akcentowaniem jej obrazowania.
    Całe moje życie to obrazy przelatujące przez głowę, czasem zatrzymane na papierze lub zmaterializowane w kawałku drewna lub przestrzeni.
    Każda z prezentowanych prac rysunkowo-malarskich i rzeźbiarskich ma swoją historię i specyficzny zakres. Powstała z różnych pobudek i jest wyrazem różnorodnych poszukiwań twórczych.
    Moje rysunki są jak latawce – niby wolne, a jednak przywiązane do akademizmu.
    Nie odczuwam potrzeby eksperymentowania i poszukiwania czegoś, co nie istnieje. Wystarczy samodoskonalenie, rzetelne rozpoznanie warsztatowych możliwości i przeżywanie ulotnych chwil, które czasem trwają godzinami. Lubię stabilizację i szanuję uznane reguły. Bardziej niż wolność w sztuce fascynują mnie klasyczne zasady spostrzegania rzeczywistości, geometrii wykreślnej, konstrukcji, kompozycji, głębi przestrzennej i tonacji”.

    Rysunek to niestety nadal bardzo często niedoceniona i nieczęsto prezentowana dziedzina sztuki ponieważ bardzo długo uważany był wyłącznie za etap przygotowawczy przy tworzeniu właściwego dzieła, którym najczęściej miał być obraz lub rzeźba. Mamy nadzieję, że wystawione prace zyskają Państwa uznanie.

    Krzysztof Borowski (ur. 1967 r.) – profesor Politechniki Poznańskiej, doktor inżynier architekt, urbanista, nauczyciel akademicki, uczeń mistrza prof. dr. hab. Lecha Zimowskiego.
    Autor i redaktor dwunastu książek i monografii naukowych wydanych w kraju i za granicą, m.in.: „Śródmiejskie transurbacje technologiczne” (2001), „Design Ideas and Applications” (2001), „Metody i narzędzia modelowania nadwodnych przestrzeni publicznych na przykładzie Bulwarów Nadwarciańskich w Koninie” (2017). Uczestnik ponad 120 międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych, sympozjów, sesji naukowych i warsztatów projektowych.
    Założyciel i główny projektant autorskiej pracowni projektowej Borowski-Architekci (zał. w 1998 r.), autor i współautor ponad 100 profesjonalnych projektów studialnych i budowlano-wdrożeniowych w zakresie zespołów urbanistycznych, planowania przestrzennego, architektury usługowej, handlowej, mieszkaniowej, biurowej i przemysłowej.
    Uczestnik i laureat konkursów architektoniczno-urbanistycznych. W 2012 r. Bulwary Nadwarciańskie w Koninie zostały uznane przez Towarzystwo Urbanistów Polskich i Związek Miast Polskich za najlepszą nowo wykreowaną przestrzeń publiczną w Polsce. Odznaczony Medalem Polskiej Akademii Nauk Oddział w Poznaniu (2007) oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2020). Wyróżniony Tytułem honorowym „Zasłużony dla Powiatu Konińskiego”.
    W Przeglądzie Twórczości Plastycznej „O Złotą Sztalugę” zajął I miejsce w 42. edycji oraz otrzymał Grand Prix w edycji 43.
    Prywatnie mąż Magdaleny, ojciec Zofii i Aleksandry. Interesuje się geometrią wykreślną, rysunkiem, rzeźbą, stolarstwem i podróżami krajoznawczymi.

    Wystawa czynna do 21 kwietnia.
    poniedziałek – piątek: godz. 10:00-18:00
    7 kwietnia: g. 10:00-16:00
    20 kwietnia: g. 10:00-15:00

  • pt
    14
    Kwi
    2023
    nie
    16
    Kwi
    2023
    17:30 18:00 19:00 19:30Kino kameralne w CKiS przy Okólnej

    Odważne, queerowe kino artystyczne, hity światowych festiwali, filmy bezkompromisowych wizjonerek i wizjonerów. Kino zaangażowane w sprawy, które dotyczą nie tylko społeczności LGBT+, ale nas wszystkich!

    14. LGBT+ Film Festival Poland 2023 odbędzie się rekordowo w dziewięciu miastach w kinach oraz online. Utrzymana zostanie formuła hybrydowa, która pozwoli widzkom i widzom cieszyć się największym w Polsce świętem queerowego kina zarówno na dużym ekranie, jak i w domowym zaciszu.

    W Kinie Kameralnym przy ul. Okólnej festiwal odbędzie się po raz drugi w dniach 14-16 kwietnia. Nie może Was zabraknąć!

    PROGRAM:

    14 kwietnia
    18.00 „Boylesque”/ czas: 1.11

    Już flirtuje ze śmiercią, ale wciąż szuka miłości życia – queerowy performer Lulla La Polaca przekroczył osiemdziesiątkę i wciąż chce tańczyć, bawić się i kochać. Ale młodzieńczej duszy opór stawia słabnące, starzejące się ciało. Jak to jest: pragnąć tego, za czym już się nie nadąża? Tęsknić za miłością, mając tak mało czasu na jej spełnienie?

    19.30 „Silent love”/1.13

    Film opowiada historię Agnieszki, która po śmierci mamy decyduje się wziąć pod opiekę swojego nastoletniego brata Miłosza. Zaczyna pełnić rolę zarówno mamy, jak i taty. Musi udowodnić przed sądem i urzędnikami, że nadaje się na prawną opiekunkę swojego brata. Jest jednak coś, co przed sądem ukrywa – swoją wieloletnią relację z Mają…

    15 kwietnia
    17.30 „Human position”/1.18

    Wśród zapierających dech krajobrazów Norwegii, rozgrywa się czuła, słodko-gorzka historia dwóch młodych kobiet, Asty i Live. W tle mamy dziennikarskie śledztwo, w które angażuje się Asta, trochę odnawianych krzeseł oraz kota jako bohatera drugiego planu. Najistotniejsze są jednak uczucia łączące bohaterki i ich wspólne życie, na którym kładzie się cieniem depresja Asty.

    19.00 „Wilde. Historia pisarza”/1.58

    Jest rok 1889. 35-letni Oscar Wilde (Stephen Fry) wraca z długiego tournée po Ameryce i Kanadzie do Londynu. Poślubia piękną Konstancję Lloyd (Jennifer Ehle). Na swoją zgubę zakochuje się jednak do szaleństwa w młodym, przystojnym lordzie Douglasie (Jude Law). Nie przypuszcza, że o tym uczuciu, które „nie śmie wypowiedzieć swego imienia" będzie musiał opowiadać w sądzie…

    16 kwietnia
    17.30 „Ukraine is queer”/1.14

    Ten wybór filmów z kraju, który strzeże demokratycznego świata przed horrorem wojny, pokazuje jak zmieniła się sytuacja osób LGBT+ w Ukrainie po inwazji Rosji: od poszukiwania siebie, walki o swoje prawa i poprawę życia do walki o przetrwanie. Osoby LGBT+ wstępują w szeregi wojska, wolontariuszy_ek oraz innych osób walczących o istnienie Ukrainy, a ich jedność daje nadzieję.

    19.00 „Splendid isolation”/1.20

    Dwie kobiety na opustoszałej wyspie, świat po katastrofie. Anna i Hanna, uciekając przed nienazwanym niebezpieczeństwem, zatrzymują się w opuszczonym domu. Towarzyszy im jedynie dron, niczym wielki owad strzegący samotni. Choć schronienie ze szkła i betonu daje bohaterkom iluzję bezpieczeństwa, nienazwane zagrożenie wciąż jest blisko.

    Bilet na każdy seans to tylko 13 zł

    Można je kupić w kasie CKiS-DK Oskard, w kasie kina przy Okólnej przed seansem oraz on-line: https://www.ckis.konin.pl/14-lgbt-film-festival-poland-2023/

  • sob
    15
    Kwi
    2023
    20:00Klubokawiarnia NOT w CKiS DK Oskard

    Jakub Skorupa – nadzieja polskiej muzyki. Jedyny taki koncert w Koninie.

    Utalentowany gitarzysta, wokalista, autor tekstów umiejętnie łączący muzyczne gatunki. W lutym tego roku ogłoszono Jakuba Skorupę Muzycznym Odkryciem Empiku 2022. Z ogromną swobodą i autentycznością maluje w swoich piosenkach z albumu „Zeszyt pierwszy” obraz śląskiej rzeczywistości, w której przyszło mu dorastać, dojrzewać:

    „smak deszczowych wakacji z bratem absynt i działki
    bez dowodu bez szklanki szukam siebie na raty
    dużo biegam za dziewczynami głównie za tymi z problemami” („Pamiętnik z okresu dojrzewania”)

    Na koncert tego wyjątkowego artysty zapraszamy już za miesiąc 15 kwietnia (g. 20.00) do Klubokawiarni NOT w CKiS – DK Oskard.

    Zanim poświęcił się muzyce, nalewał piwo na biesiadach górniczych, handlował samochodami, produkował filmy korporacyjne, a nawet napisał sztukę teatralną „Życie męczy”. Żeby móc tworzyć, wypowiedzenie z korpo napisał wierszem.

    Jak mówi, obserwuje rzeczywistość i opowiada o tym, co widzi i czuje. Po wydaniu debiutanckiego singla „Pociągi towarowe” został okrzyknięty nadzieją roku 2021. Utwór ten zapewnił mu 3. miejsce w plebiscycie Sanki 2021. W lecie 2021 roku wraz z zespołem wystąpił na Scenie 357 na Męskim Graniu w Krakowie. Natomiast w 2022 roku nakładem Def Jam/Universal ukazał się jego debiutancki album „Zeszyt pierwszy”.

    Jakub Skorupa śpiewa w prosty, oszczędny sposób. Osobiste historie, czasami nostalgiczne, mają przyjemne muzyczne tło. To po prostu swobodna melorecytacja zanurzona w melancholijnym gitarowym brzmieniu.

    „jestem drzewem bez korzeni albo liściem na wietrze
    nigdy nie byłem pewien czy to jest moje miejsce
    czasami mi się śnią pociągi towarowe
    wysypują czarny gruz na hałdy w mojej głowie” („Pociągi towarowe”)

    Bilety w kasie Oskardu lub online: https://www.ckis.konin.pl/jakub-skorupa/
    Bilety: 50 zł / w dniu koncertu 55 zł 

  • czw
    20
    Kwi
    2023
    19:00Galeria CKiS Wieża Ciśnień

    Wirtuoz gitary w Koninie – koncert i spotkanie. Jeśli grasz, zabierz gitarę!

    Jeśli byliście na koncercie Piotra Krępecia w Galerii CKiS Wieży Ciśnień trzy lata temu, to z pewnością pamiętacie jak niezwykłą muzykę tworzy ten gitarzysta, wykorzystując różnorodne środki wyrazu artystycznego. Muzyczna uczta i moc wzruszeń gwarantowane!
    Piotr Krępeć zapraszany jest na wszystkie liczące się w Polsce festiwale gitary akustycznej. Występował z ikonami światowego fingerstyle’u, m.in. Andym McKee, Jonnem Gommem, Calumem Grahamem.
    Tym razem artysta przyjeżdża do Konina z najnowszym materiałem na akustyczną gitarę barytonową solo. Muzyka z premierowego albumu „Earth” to zapis w stu procentach improwizowany. Kompozycje powstały w trakcie nagrania. Ten swoisty sposób twórczości stał się, można by powiedzieć, „obsesją” twórcy. Na koncercie w Wieży usłyszymy muzykę oscylującą wokół wspomnianego albumu.

    Koncertowi towarzyszyć będzie spotkanie pt. „Quo vadis? O potędze kreacji, paradoksie ciszy i doświadczeniu źródła twórczości”. Głównym jego tematem będzie doskonalenie warsztatu gry na gitarze na poziomie akustycznym i mentalnym. Jeśli gracie na gitarze, zabierzcie ze sobą swoje instrumenty!

    Piotr Krępeć – artysta zaliczany się do grona gitarzystów akustycznych fingerstyle. Osobiście jednak daleki jest od tego nurtu. Posługuje się akustyczną gitarą barytonową strojoną według „nashville tunning”.
    Dwukrotnie koncertował w Chinach – w roku 2018 wystąpił jako gość specjalny na największym w tym kraju festiwalu Zhejiang Guitar Festiwal 2018, a w roku 2016 zagrał 8 koncertów w ramach chińskiego tournée.
    Wyróżniony został licznymi artystycznymi stypendiami.
    Na swoim koncie ma cztery solowe albumy: „Free Flow” (2023 r.), „Simple” (2022 r.), „Movement in Silence” (2018 r.), oraz „In Substance” (2013 r.)
    Strona artysty: https://peterkrepec.com/

    Koncert i spotkanie z Piotrem Krępeciem w czwartek 20 kwietnia o g. 19:00 w Galerii. Bilety w cenie 10 zł do kupienia w Wieży Ciśnień, kasie DK Oskard, a także online: tiny.pl/wsh9w

  • pt
    05
    Maj
    2023
    17:00Kino Oskard w Koninie

    Premierowy film z cyklu „Wystawa w Kinie” zaprasza widzów na zupełnie nową wycieczkę po legendarnym amsterdamskim Rijksmuseum, gdzie w 2023 roku będzie miała miejsce największa w historii wystawa arcydzieł Vermeera. Zostały na nią wypożyczone z całego świata najsłynniejsze płótna tego dawnego mistrza: Dziewczyna z perłą, Geograf, Mleczarka, Mała ulica, Pani pisząca list ze swoją pokojówką czy Kobieta trzymająca równowagę. Po wystawie oprowadzi nas jej kurator i zarazem dyrektor Rijksmuseum – Taco Dibbits.

    „Wystawa w Kinie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu, są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów. „Wystawa w Kinie” jest pionierem kontentu kulturalnego w kinie. W tym roku cykl obchodzi rocznicę 10-lecia istnienia.

  • czw
    18
    Maj
    2023
    16:00 i 17:30CKiS przy Okólnej

    Ogólnorozwojowe spotkania dla dzieci od pierwszego roku życia do 3 lat wraz opiekunami prowadzi doświadczona animatorka Natalia Zawartka-Buczkowska, która przygotowuje autorski program w oparciu o rozmaite aktywności – muzyczną, plastyczną, ruchową.

    Zabawy stymulują rozwój motoryki małej i dużej, sfery poznawczej, społecznej oraz rozwój mowy. Poprzez odkrycia i doświadczenia dzieci zdobywają nowe umiejętności. Oswajają się z rówieśnikami, dzięki czemu znacznie łatwiej przychodzi im adaptacja w przedszkolu.

    Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczne są zapisy: tel. 63 274 66 00, w godzinach 8.00-15.30.

    Zapisy odbywają się do dwóch grup: 16.00-17.00 i 17.30-18.30.

    Koszt: 40 zł. Wpłaty tylko na konto: Santander Bank Polska S.A. 17 1090 1199 0000 0000 1900 2776.

    Uwaga! Rodzice, opiekunowie! Proponujemy uwzględnienie odpowiedniego stroju dla swoich maluchów ze względu na swobodny charakter zajęć oraz wykorzystywanie brudzących materiałów i przedmiotów.

  • pt
    19
    Maj
    2023
    nie
    21
    Maj
    2023
    Kino kameralne w CKiS przy Okólnej

    Weekend z Festiwalem Millennium Docs Against Gravity powraca! Widzom i widzkom w całej Polsce zaprezentujemy sześć najciekawszych tytułów tegorocznego festiwalu.

     MDAG to jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, prezentujący kino najwyższej próby. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła ponad 138 000 osób! W tym roku festiwal odbędzie się w ośmiu miastach: Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Lublinie i Bydgoszczy.

    Zależy nam na tym, żeby kino dokumentalne jak najszerzej docierało do polskiej publiczności, dlatego podobnie jak w latach poprzednich organizujemy Weekend z Festiwalem MDAG. Zapraszamy do Kina Kameralnego przy Okólnej: 19-21 maja.

     19 maja 18.00

    Całe to piękno i krew

    reż.: Laura Poitras, USA, 2022, 113’

    Nominowany do Oscara i nagrodzony Złotym Lwem na festiwalu w Wenecji, niezwykły filmowy portret Nan Goldin – legendarnej fotografki i aktywistki, która obecnie całą energię poświęca założonej przez siebie grupie aktywistycznej PAIN, stającej w obronie osób uzależnionych od środków przeciwbólowych i walczącej z koncernem farmaceutycznym rodziny Sacklerów, współodpowiedzialnym za kryzys opioidowy w Stanach.

    19 maja 20.00

    I król rzekł: „Co za fantastyczna maszyna!”

    reż.: Axel Danielson, Maximilien Van Aertryck, Szwecja, Dania, 2023, 88’

    Podróż po rozległym historycznie oceanie współczesnej kultury medialnej. Dowiadujemy się, jak powstała camera obscura, oglądamy pierwszy pokaz ruchomego obrazu, obserwujemy wynalezienie kamery internetowej, odwiedzamy dzisiejsze Hollywood i poznajemy lepiej świat wypełniony 45 miliardami aparatów. Dowcipny i prowokujący do myślenia film śledzi rozwój kultury obrazu w znanej nam do tej pory formie.

     20 maja 17.30

    Lynch/Oz

    reż.: Alexandre O. Phillippe, USA, 2022, 110’

    Co łączy filmy Davida Lyncha z „Czarnoksiężnikiem z krainy Oz”? Fascynacja, inspiracja czy obsesja? „Nie ma dnia, abym o tej książce nie myślał” – przyznaje reżyser. Film pokazuje, jak bardzo kultowa książka dla dzieci obecna jest w twórczości wyrosłego z kultury amerykańskiej reżysera. To jednak coś więcej niż tylko niecodzienne spojrzenie na filmowca i jego obsesję – to zapierająca dech w piersiach medytacja nad rolą kina w kształtowaniu naszych marzeń.

     20 maja 19.30

    Prawy chłopak

    reż.: Hanna Nobis, Polska, Szwajcaria, 2022, 84’

    Życie Antka, dwudziestodwuletniego konserwatysty z Wrocławia, kręci się wokół myśli narodowej, kościoła i prawicowego aktywizmu. Liderowanie organizacji nacjonalistycznej przeplata z działalnością w męskim bractwie różańcowym. Wszystko zmienia się, kiedy poznaje Weronikę, dziewczynę o diametralnie innych poglądach. Film jest kroniką życia bohatera, który pod wpływem miłości zaczyna zadawać pytania o miejsce Boga, seksu i wyznawanych ideałów w swoim życiu.

     21 maja 17.30

    Siostrzeństwo świętej sauny

    reż.: Anna Hints, Estonia, Francja, Islandia, 2023, 89’

    Nagrodzony na festiwalu w Sundance film o grupie kobiet zbierającej się w tradycyjnej saunie, żeby wspólnie dzielić najgłębsze sekrety, przemyślenia i czerpać siły ze wspólnoty. Otoczone dymem obnażają nie tylko ciała, ale i emocje. Dowiadujemy się, czego doświadczyły w swoim życiu. Film przepełnia autentyczne piękno, które nie płynie z posiadania idealnego ciała, ale z humoru, mądrości i samoświadomości.

    21 maja 19.15

    Świat po pracy

    reż.: Erik Gandini, Szwecja, Norwegia, Włochy, 2023, 81’

    W Kuwejcie każdy ma prawo do pracy, więc czasami na jednym stanowisku zatrudnionych jest 20 osób. W Korei Południowej pracuje się 12-14 godzin dziennie. Z kolei w USA co roku pracownicy rezygnują z ponad 500 milionów godzin urlopu z obawy o utratę pracy. Tymczasem roboty są już gotowe do przejęcia większości wykonywanych przez człowieka zadań. To idealna sytuacja dla mistrza kina, Erika Gandiniego, który podróżuje po świecie i wnikliwie bada, co oznacza dziś słowo „praca”.

     

    Informacje i bilety (13 zł jeden film): https://www.ckis.konin.pl/weekend-z-20-festiwalem-mdag/

     

     

     

  • pt
    19
    Maj
    2023
    nie
    21
    Maj
    2023
    18:00 19:00CKiS - DK Oskard w Koninie

     

    Jeszcze więcej Jazzu!

    Od 19 do 21 maja na miłośników jazzu czeka moc muzycznych doznań. Do Konina przyjedzie między innymi Richard Bona, kameruński artysta, koncertujący na całym świecie!

    Podczas trzech festiwalowych dni odbędzie się aż pięć koncertów i dwie wystawy: „We Want Jazz” z 4. Międzynarodowego Konkursu Plakatu oraz „Twarze JazzPRESSu”.

    PROGRAM:

    Before Jazz Festival Jazzonalia
    piątek 14.04.2023 r.| 19.00 - Jeremy Pelt Quintet  - sprzedaż puli karnetów umożliwiających bezpłatne wejście na koncert Jeremy Pelt Quintet w DK Oskard została zakończona

    30. Jazz Festival Jazzonalia

    piątek 19.05.2023 r. |19.00
    Wieczór Prezydencki
    Marcin Pater Trio
    Monika Borzym

    sobota 20.05.2023 r.| 19.00
    Artur Dutkiewicz Trio
    Richard Bona presents Asante Trio

    niedziela 21.05.2023 r.| 18.00
    Big Band PSM I i II st. w Koninie feat. Ilona Damięcka

    Szczegóły: www.jazzonalia.konin.pl

    Karnety na święto jazzu wciąż do zdobycia! Dostępne w kasie Oskardu lub tutaj

  • czw
    08
    Cze
    2023
    nie
    11
    Cze
    2023
    10:00 18:30 17:00 19:00CKiS - DK Oskard w Koninie

    Gotowi na filmowy klaps? Nie przegapcie 69. OKFA w kinie w Koninie!

    Dobre filmy, ciekawe spotkania, żarliwi twórcy i niekończące się rozmowy – niech zbliżająca się 69. edycja OKFA po raz kolejny będzie wspólnym świętem kina niezależnego. CKiS w Koninie przygotowało dla Was filmową mieszankę wybuchową. Jesteśmy przekonani, że przeglądając rozkład jazdy Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych, wybierzecie coś dla siebie.

    Program

    8 czerwca (czwartek)
    10.00 – 14.00, 15.00 – 18.00 - projekcje konkursowe| wstęp wolny
    18.30 – pokaz specjalny „Roving woman” Michała Chmielewskiego | bilet 15 zł

    9 czerwca (piątek)
    9.30 – 13.30, 14.30 –17.30 – projekcje konkursowe | wstęp wolny
    18.30 – pokaz specjalny „Kobieta na dachu” Anny Jadowskiej i spotkanie z Dorotą Pomykałą i Anną Jadowską – prowadzenie Łukasz Maciejewski | bilet 20 zł film + spotkanie
    21.30 – Ala Kryształ – live-act wizualno-dźwiękowy (pokaz zamknięty)

    10 czerwca (sobota)
    10.00 – 12.00 - omówienia filmów konkursowych przez Jury
    12.15 - 13.30 – pokaz specjalny „Boylesque” Bogny Kowalczyk (pokaz zamknięty)
    19.00 – gala wręczenia nagród
    koncert galowy Tymon Tymański Kwartet „Republika” | bilet 60 zł

    11 czerwca (niedziela)
    11.00 – O!PLA na OKFA – poranek z polską animacją dla dzieci 6+ | bezpłatne wejściówki
    17.00 – pokaz specjalny filmów nagrodzonych na 69. OKFA | bezpłatne wejściówki
    19.00 – pokaz specjalny „Pisklaki” Lidii Dudy | bilet 15 zł

    Długi weekend, krótki metraż

    W konkursie głównym znalazło się w tym roku 58 krótkometrażowych obrazów, które obejrzycie wraz z jurorami - Krzysztofem Majchrzakiem, Anną Jadowską, Beatą Dzianowicz, Wiolą Sową oraz Łukaszem Maciejewskim. Kto zdobędzie Grand Prix festiwalu? Zapraszamy do wspólnego oglądania - bezpłatne pokazy konkursowe 8 i 9 czerwca.

    „Kobieta na dachu” i w Kinie Oskard

    W tym roku będziemy gościć znaną i cenioną aktorkę filmową i teatralną Dorotę Pomykałę. Za rolę Miry w „Kobiecie na dachu” otrzymała nagrodę na nowojorskim Tribeca Film Festival, gdyńskim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych oraz Orła za najlepszą główną rolę kobiecą.
    Dawno nie było w polskim filmie tak pięknie, a zarazem boleśnie nakreślonego portretu kobiety po sześćdziesiątce, wyrazistego, choć bardzo subtelnego i oszczędnego w środkach. Tuż po seansie zapraszamy na spotkanie z Dorotą Pomykałą oraz reżyserką i scenarzystką „Kobiety na dachu” Anna Jadowską, które poprowadzi Łukasz Maciejewski. Aktorkę podczas OKFA będzie można zobaczyć również w krótkim metrażu biorącym udział w konkursie – „Moje Stare” Nataszy Parzymies. 9 czerwca, g. 18.30, bilety tylko 20 zł (film + spotkanie)

    Co się stanie, gdy znika kobieta?

    A co powiecie na intrygujące, zanurzone w specyficznym klimacie kino drogi? Jest i taka propozycja. Nie przegapcie „Roving Woman” - pełnometrażowego debiutu fabularnego Michała Chmielewskiego o kobiecie, która tracąc dom i środki do życia, wyrusza w podróż w poszukiwaniu pewnego mężczyzny. Producentem filmu jest legendarny reżyser Wim Wenders. W rolach głównych występują Lena Góra („Król”) i nominowany do Oscara John Hawkes („Do szpiku kości”). 8 czerwca, g. 18.30, bilet 15 zł

    Dziecięcy świat

    Sporą dawkę emocji przyniesie obsypany nagrodami film dokumentalny Lidii Dudy „Pisklaki”. Siedmiolatkowie Zosia, Oskar i Kinga zabierają widza w podróż do świata dziecięcej empatii, artystycznej ekspresji, humoru i siły charakteru. Świata, w którym przyjaźń, miłość i bliskość są niezbędne, by przeżyć najtrudniejsze chwile w szkole z internatem dla dzieci niewidomych i niedowidzących. 11 czerwca, g. 19.00, bilet 15 zł

    Bez tego pokazu filmów nasz festiwal byłby niekompletny. Seans ma już sporą grupę fanów, a my wciąż czekamy na nowych. W niedzielę 11 czerwca o 11.00 pokażemy wyjątkowy zestaw THE BEST OF O!PLA 2023 - „TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!” prezentujący najnowsze polskie filmy animowane skierowane do dzieci w wieku wczesnoszkolnym (6-10 lat). Tytuły brały udział w 11. Ogólnopolskim Festiwalu Animacji O!PLA 2023. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Oskardu.

    Republika na nowo

    Muzycznym wydarzeniem OKFA będzie koncert charyzmatycznego trójmiejskiego artysty Tymona Tymańskiego, który wraz z kwartetem Cztery Czwarte wykona piosenki legendarnej Republiki, uświetniając galę wręczenia nagród.
    Tymon podjął się muzycznej konfrontacji z nowofalową legendą lat 80. i nagrał płytę z piosenkami Grzegorza Ciechowskiego, aranżując je w odmienny, nowatorski sposób. Muzyka jest wypadkową wieloletnich doświadczeń sceniczno-produkcyjnych Tymańskiego, oscylującą na pograniczu postrocka, postjazzu i nowoczesnej elektroniki. 10 czerwca, g. 19.00, bilet 60 zł

    Najlepsi z najlepszych raz jeszcze

    Skoro gala wręczenia nagród, to stanie się jasne, które filmy najbardziej docenili nasi jurorzy. Tym samym będzie można w niedzielę 11 czerwca o g. 17.00 zobaczyć filmy nagrodzone podczas tegorocznej edycji OKFA. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Oskardu.

    Ponadto podczas Festiwalu 8 czerwca (14.00-18.00) i 9 czerwca (10.00-14.00) odbędą się także warsztaty z animacji poklatkowej dla dorosłych. Natomiast 10 czerwca w warsztatach scenariopisarskich z Magdaleną Wleklik wezmą udział autorzy filmów uczestniczący w festiwalu.

    Organizator: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
    Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej.
    Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Wielkopolskiego.
    Współorganizator: Miasto Konin
    Patronat honorowy: Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Piotr Korytkowski – Prezydent Miasta Konina, UNIQA Światowa Unia Filmu Niezależnego
    Patronat artystyczny: Szkoła Filmowa w Łodzi, Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM
    Partner honorowy: Federacja Niezależnych Twórców Filmowych
    Partnerzy: Nagrody im. Jana Machulskiego, Biblioteka Scenariuszy Filmowych, Powiat Koniński, Konińska Fundacja Kultury, Koniński Dom Kultury, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Legalna Kultura
    Sponsorzy: ZUO Sp. z o.o. w Koninie, UNIQA Konin, PKS w Koninie S.A., Drukarnia Print Terminal, Energo Tech, Pensjonat nad Zalewem
    Patronat medialny: TVP Kultura, Kino, TVP 3 Poznań, Kultura u Podstaw, PRESTO Muzyka Film Sztuka, Filmosfera, LM.pl pierwszy portal w regionie, Przegląd Koniński, Info Konin, TV Wielkopolska, Głos Koniński, RMF MAXX zaprasza, Radio Konin, Radio Supernova, Konin nasze miasto, Meloradio.

    Program OKFA, szczegóły: www.ckis.konin.pl | www.okfa.ckis.konin.pl

     

  • pt
    09
    Cze
    2023
    18:30CKiS - DK Oskard w Koninie

    Wyjątkowe rozmowy o kinie na 69. OKFA.

    Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych OKFA to nie tylko prezentacje krótkich metraży, ale także pokazy specjalne, filmowe spotkania i rozmowy z twórcami. Tak będzie i tym razem, podczas 69. już odsłony naszego festiwalu.

    Dorota Pomykała jest uznaną aktorką teatralną, telewizyjną i filmową. Debiutowała na deskach Starego Teatru w Krakowie, dzisiaj jest członkinią zespołu aktorskiego tej sceny. Na dużym ekranie po raz pierwszy mogliśmy ją oglądać w wielokrotnie nagradzanym debiucie kinowym Agnieszki Holland „Aktorzy prowincjonalni”.

    W ostatnim czasie uznanie krytyków i publiczności przyniosła jej rola Miry w filmie „Kobieta na dachu”. Aktorka otrzymała za tę kreację nagrodę za najlepszy występ w filmie międzynarodowym na nowojorskim Tribeca Film Festival, nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych oraz Orła za najlepszą główną rolę kobiecą. I właśnie z tym niezwykłym obrazem Dorota Pomykała przyjedzie do Konina.

    Mira wstaje wcześnie rano, rozwiesza pranie, gotuje obiad, kupuje pokarm dla rybek i… z nożem kuchennym napada na bank. Bohaterka to zbliżająca się do emerytury położna, matka dorosłego syna i żona męża, który o niej zapomniał. Kilka pozornie drobnych finansowych decyzji sprowadza na nią katastrofę, która kompletnie przemebluje jej rzeczywistość: domową, zawodową, psychiczną.

    Po seansie zachęcamy do udziału w spotkaniu, które poprowadzi Łukasz Maciejewski. Jego rozmówczyniami będą Dorota Pomykała, a także reżyserka i scenarzystka „Kobiety na dachu” Anna Jadowska – twórczyni nagradzana na festiwalu w Gdyni, nominowana do Polskich Nagród Filmowych Orły. Warto nadmienić, że Anna Jadowska w tym roku zasiądzie w jury OKFA.

    Na pokaz specjalny i spotkanie po nim zapraszamy w piątek 9 czerwca o 18:30 do CKiS-DK Oskard.

    Bilety w cenie 20 zł do kupienia w kasie Oskardu i online ckis.konin.pl

  • sob
    10
    Cze
    2023
    19:00CKiS - DK Oskard w Koninie

    Gwiazdą wieczoru galowego 69. OKFA – Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych będzie Tymon Tymański – jedna z bardziej znaczących osobowości polskiej kultury niezależnej.

    Wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik; twórca pojęcia yass. Założyciel i lider albo współlider zespołów Miłość (1988), Kury (1992), Czan, NRD, Tymon i Trupy, Masło, Poganie, The Users, Tymański Yass Ensemble, Tymon & The Transistors, Polish Brass Ensemble, Jazz Out, Mu.

    Skomponował muzykę do filmów: „Sztos”, „Przemiany” i „Wesele”. Jest także kompozytorem muzyki do filmu animowanego „Jak bóg Maior utracił tron” (1993) z cyklu „Czternaście bajek z Królestwa Lailonii” Leszka Kołakowskiego. W 2007 zaczął pisać scenariusz offowego musicalu „Polskie gówno” (2015). W czerwcu 2014 film zdobył główną nagrodę w kategorii Inne spojrzenie na Polskim Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, natomiast w lipcu 2015 został wyróżniony Grand Prix oraz nagrodą za muzykę na koszalińskim festiwalu Młodzi i Film. W latach 2006–2009 prowadził w TVP program kulturalny Łossskot. W 2022 roku podjął studia reżyserskie w Gdyńskiej Szkole Filmowej.

    „Republika”to projekt Tymona Tymańskiego, w którym trójmiejski artysta podjął się muzycznej konfrontacji z nowofalową legendą lat 80.

    Tymański rozpoczął pracę nad „Republiką” wraz ze swym kwartetem Cztery Czwarte na jesieni 2020 roku, wykonując piosenki toruńskiej supergrupy na koncertach. Niedługo po premierze jego solowego debiutu, dobrze przyjętych „Paszkwili”, Tymański wszedł do studia, żeby wybrać piosenki Republiki i zaaranżować je na odmienny, nowatorski sposób. Płyta „Republika” Tymona Tymańskiego z towarzyszeniem grupy 4/4 oraz z udziałem specjalnych gości ukaże nakładem wydawnictwa Agora.

    W nagraniach wzięli udział: songwriter Ziemowit Kosmowski (Iex-Brak, ex-Rendez Vous), gitarzysta Zbigniew Krzywański (ex-Republika), saksofonista Jacek Rodziewicz (ex-Republika, ex-Kobranocka), pianista Leszek Możdżer (ex-Miłość), songwriter Roman Puchowski (ex-Von Zeit) i znakomita wokalistka młodej generacji Natalia Capelik-Muianga. Dodatkowo na płycie można usłyszeć trójmiejskich saksofonistów Ireneusza Wojtczaka i Michała Jana Ciesielskiego, trębacza Dawida Lipkę (Zgniłość, Nyoko), perkusistę Jacka Prościńskiego (Mu, Lasy), kontrabasistę Macieja Sadowskiego oraz stałych członków formacji 4/4 – gitarzystę i producenta Marcina Gałązkę (Alfah Femmes), pianistę Michała Wandzilaka oraz perkusistę Tomasza Kopra (Zgniłość, Nyoko, Alfah Femmes).

    Muzyka jest wypadkową wieloletnich doświadczeń sceniczno-produkcyjnych Tymańskiego, oscylując na pograniczu post rocka, post jazzu i nowoczesnej elektroniki.

    Żaden polski zespół nie wywołał na mnie tak piorunującego wrażenia jak „Republika”, mówi Tymański.

    Uczyłem się pisać polskie teksty, nieustannie konfrontując z charyzmatyczną rockową poezją Ciechowskiego. Pojawienie się Republiki było wielkim wyłomem w polskiej muzyce rozrywkowej. Zainspirowało wielu rodzimych twórców, kierując ich w stronę oryginalnych, artystycznie wartościowych poszukiwań. Jestem coś winien Grzegorzowi i spółce, stąd potrzeba indywidualnego rozliczenia się z tamtą muzyką.

    bilety 60 zł w kasie Oskardu oraz online ckis.konin.pl

  • pt
    16
    Cze
    2023
    19:30Kino Oskard w Koninie

    Nominowany do Oscara za swoją zachwycająca rolę Paul Mescal w fenomenalnym duecie z debiutującą na wielkim ekranie Frankie Corio, którą okrzyknięto odkryciem roku. Najlepszy film roku według redakcji IndieWire, The Guardian oraz Sight and Sound. Małe-wielkie arcydzieło, czuły jak „C’mon, C’mon”, chwytający za serce jak „The Florida Project” film produkcji nagrodzonego Oscarem Barry’ego Jenkinsa („Moonlight”).

     

    Czarny koń sezonu nagród, już ponad 200 nominacji i wyróżnień; m.in. nominacja do Oscara, 7 nagród BIFA, w tym dla Najlepszego Filmu, 4 nominacje BAFTA, 4 nominacje Gotham Awards, 5 nominacji Film Independent Spirit Awards. Jeden z najlepiej ocenianych filmów ostatnich miesięcy: 95% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes i Metacritic.

     

    Przed seansem komentarz Łukasza Maciejewskiego, a po seansie zapraszamy na rozmowę o filmie, którą poprowadzi Aleksandra Kwiatkowska.

     

    bilet w kasie Oskardu oraz online ckis.konin.pl

Konin
18.7
°C
73
%
15
km/h
0.0
mm
21
%