infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Dzielnicowy zatrzymał nietrzeźwego kierującego bez uprawnień

piątek Marzec 15, 2019

Dzielnicowi z Koła zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który jechał samochodem. Ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami.

Okazało się, że 42-latek ma w organizmie ponad 3,2 promila alkoholu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Do zdarzenia doszło 14 marca br. w miejscowości Rosocha na terenie gminy Osiek Mały. Policjanci zwrócili uwagę na jadącego samochodem Ford Focus mężczyznę i postanowili go skontrolować. Już od pierwszego momentu mundurowi zorientowali się, że kierowca samochodu może być nietrzeźwy. Badanie urządzeniem wykazało 1,61 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co po przeliczeniu dało wynik ponad 3,2 promila. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Gdy policjanci sprawdzili w policyjnej bazie danych kierującego, wyszło na jaw, że 42-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień sprawcy został ukarany bardzo wysokim mandatem karnym. Natomiast kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i 42-latek odpowie przed sądem.

Przypomnijmy!

Za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień grożą wysokie kary. Poza tą dotkliwą finansową, sąd może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować pozbawienie wolności do lat 2.

Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji lub przekazać informacje pod numerem alarmowym 112. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania. Każde zdarzenie z nietrzeźwym kierującym może zakończyć się tragedią.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
21.6
°C
75
%
11
km/h
0.0
mm
94
%
Nadchodzące wydarzenia:

Brak wydarzeń