infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Dwa pożary w nocy

czwartek Styczeń 24, 2019

23 stycznia o godz. 2108 w Strzałkowie doszło do pożaru maszyny do sortowania węgla, która znajdowała się na składzie węgla.

Na miejsce dojechały 3 zastępy z JRG Słupca oraz dwa z OSP Strzałkowo. Okazało się, że na miejscu nie ma właściciela ani żadnego pracownika, a brama była zamknięta na kłódkę. Strażacy musieli ją przeciąć, żeby dostać się na teren firmy. Strażacy po sprawdzeniu czy maszyna nie znajduję się pod napięciem, podali prądy wody w celu ugaszenia ognia. Znaczna część maszyny uległa w pożarze zniszczeniu.

Godzinę po tym zgłoszeniu dyżurny straży pożarnej w Słupcy odebrał zgłoszenie o pożarze poddasza domu jednorodzinnego w Koszutach gm. Słupca. Ze zgłoszenia wynikało że palą się sadze w kominie. Po dojeździe okazało się, że pali się poddasze domu, a pożar rozprzestrzenił się już na dach. Pierwszą jednostką, która bardzo szybko dotarła na miejsce było JRG Słupca. Ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do środka i podali prądy wody na palące się poddasze. Z zewnątrz zaczęli również gasić z podnośnika dach budynku. Po dojeździe zastępów OSP w sile 8 zastępów, zaczęto gasić z drugiego podnośnika dach oraz prowadzono prace rozbiórkowe, gdyż sytuacja tego wymagała. Spaleniu uległo poddasze budynku oraz część dachu. Działania trwały prawie 4 godziny a na miejscu pracowało 13 zastępów straży pożarnej. Dobra wiadomość jest taka, że nikt w pożarze nie ucierpiał.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
18.8
°C
49
%
10
km/h
0.0
mm
28
%
Nadchodzące wydarzenia: