infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Dni Rodzicielstwa Zastępczego

sobota Czerwiec 1, 2019

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego obchodzony jest w Polsce 30 maja. Rodziny zastępcze z powiatu konińskiego świętować będą z tej okazji 6 czerwca w Kazimierzu Biskupim.

Rodzicielstwo zastępcze - to misja, dzięki której dzieci po trudnych życiowych przejściach, mają szansę wzrastać w atmosferze bezpieczeństwa, akceptacji, ciepła i troski. Powiat koniński po raz czwarty uczci święto rodzin zastępczych organizując piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Spotkanie odbędzie się 6 czerwca w Amfiteatrze oraz w Klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim.

- Zgodnie, z ideą tego święta, celem imprezy jest podkreślenie społecznego znaczenia rodzin zastępczych oraz uhonorowanie trudu wychowawczego, zaangażowania emocjonalnego i odpowiedzialności rodziców zastępczych za przyszłość dzieci pozbawionych możliwości wzrastania w swoich biologicznych rodzinach. Przez organizowanie tego typu wydarzeń chcemy również zwrócić uwagę na los dzieci trafiających do pieczy zastępczej oraz zainteresować kolejne osoby tą formą sprawowania opieki nad dzieckiem - mówi Elżbieta Sroczyńska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
9.4
°C
55
%
17
km/h
0.0
mm
0
cm
0
%