infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

By pupilowi było miło

piątek Listopad 1, 2019

Pies potrzebuje wielu dostosowanych aktywności oraz miejsca, w którym może wypocząć. Coraz modniejsze stają się dedykowane maty.

Nie tylko są wygodne dla zwierzaka, ale również domownikom dają poczucie, że dbają również o swój komfort. Na rynku znajdziemy różne modele, które mogą pełnić funkcję legowiska, a także chronią, grzeją lub chłodzą, a także są dostosowane do wielkości czy indywidualnych potrzeb zwierząt. Co istotne, maty są bardzo łatwe w czyszczeniu

1. Rodzaje mat dla psów

2. Dla odpoczynku

3. Coś na ochłodę

Rodzaje mat dla psów

Maty to rodzaj legowisk, które są bardzo wygodne dla  psów. Do najpopularniejszych należą na przykład modele transportowe, które doskonale sprawdzają się w samochodzie lub bagażniku. W tym wariancie mata będzie chronić tapicerkę oraz wnętrze auta przed zanieczyszczeniami, zadrapaniami i sierścią. Maty transportowe są solidne i odporne na wilgoć, a to niezwykle istotny argument, szczególnie wtedy gdy można je prać w pralce. Wielu klientów wybiera również produkty dedykowane do budy, które rewelacyjnie izolują od chłodnego podłoża. Takie rozwiązanie sprawdza się również wtedy, gdy przygotowuje się legowisko na zimnej podłodze w domu. Takie maty muszą być odporne na czynniki atmosferyczne i na zabrudzenia.

Dla odpoczynku

Doskonała mata, na której Twój pies się zrelaksuje pozwoli stworzyć przestrzeń na pupila. Może to być fotel, sofa czy podłoga, a warstwa ochronna będzie zabezpieczać tapicerkę. Z drugiej strony mata jest miękka i wygodna i łatwo można ją wyczyścić. Kolekcje mat do spania są bardzo zróżnicowane. Niektóre będą przypominać miękki i puszysty kocyk, a inne będą grubsze i ewidentnie najlepiej będą się sprawdzać na podłodze. Warto przy tym pamiętać, że pies o krótkiej sierści potrzebuje cieplejszej i miękkiej tkaniny. Rewelacyjnie będzie sprawdzać się na przykład polar.

Coś na ochłodę

W naszym klimacie zdecydowanie częściej planujemy, jak zabezpieczyć się przed chłodem. Ale warto pamiętać, że w sezonie letnim zwierzę będzie potrzebować ochłody. Specjalne maty chłodzące stają się rewelacyjnym rozwiązaniem. Ich ważnym elementem stają się żelowe wkłady, które długo utrzymują niższą temperaturę. Sprawdzają się w tym wypadku maty pokryte nylonem. Co istotne, to wytrzymała i bezpieczna propozycja.

Pewną odwrotnością są maty grzejne, które szczególnie sprawdzają się zimą. Korzystają one z energii elektrycznej i działają analogicznie do koca elektrycznego. Co istotne, te produkty są bezpieczne dla zwierząt, ale wymagają działania człowieka na przykład w zakresie włączania i wyłączania urządzenia. Taka mata sprawdza się, gdy potrzeba dogrzać szczenięta, psy chore czy w stanie po operacjach.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
11.7
°C
84
%
14
km/h
0.0
mm
54
%