infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Boże Narodzenie i Nowy Rok w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

niedziela Grudzień 23, 2018

Trzy pasterki odbędą się w  w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Przyjście Jezusa na świat zostanie ogłoszone podczas uroczystych mszy Św. w Hospicjum im. św. o. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym, w kościele  Matki Bożej Dziesięciu Cnót Ewangelicznych Najświętszej Maryi Panny w Grąblinie o godz. 21.30 oraz w bazylice o północy. W tej ostatniej uczestniczy zwykle kilka tysięcy wiernych, którzy przed Eucharystią mają okazję usłyszeć największy w Polsce dzwon „Bogurodzicę”.

W uroczystość Bożego Narodzenia, czyli pierwszy dzień Świąt, msze Św. będą celebrowane o stałych godzinach. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia w planach jest  „Dziecięce kolędowanie”, które odbędzie się po mszy Św. o godz. 12.00 w bazylice. Dla wszystkich śpiewających dzieci przewidziane są upominki.

31 grudnia msza św. na zakończenie roku kalendarzowego odprawiona zostanie o godz. 18, a po niej rozpocznie się szampańska, ale bezalkoholowa, zabawa – tradycyjnie w Domu Pielgrzyma Arka. O północy goście udadzą się do bazyliki, gdzie powitają Nowy Rok uczestnictwem we mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Nadejście Nowego Roku oznajmia także dźwięk dzwonu „Maryja Bogurodzica”.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
16.1
°C
61
%
25
km/h
0.0
mm
33
%
Nadchodzące wydarzenia: