infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Biała sobota

piątek Styczeń 25, 2019

Fundacja „Drugie Życie” organizuje Dzień Walki z Rakiem. Prelekcje, porady specjalistów i bezpłatne badania zaplanowano już w sobotę, 2 lutego w galerii w Starym Mieście.

Od 10.00 do 18.00 w ramach zorganizowanych stanowisk oraz gabinetów mobilnych będzie można skorzystać z darmowych badań profilaktycznych i porad onkologicznych,  a także wysłuchać prelekcji lekarzy podejmujących tematykę profilaktyki chorób nowotworowych. Celem akcji jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat chorób nowotworowych i propagowanie działań profilaktycznych,  zachęcanie do uczestnictwa w bezpłatnych badaniach.

W Unii Europejskiej nowotwory stały się główną przyczyną zgonów. Rak jest najczęściej diagnozowany u osób w średnim i starszym wieku. Jednak do zmian w komórkach, dochodzi znacznie wcześniej. Każdy może zachorować na raka, jednak niemalże połowę zachorowań można uniknąć dzięki stosowaniu się do wskazówek z Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. 2 lutego w centrum handlowym od rana będzie można skorzystać z porad specjalistów. Podczas prowadzonych prelekcji lekarze m.in. onkolog, hematolog, pulmonolog i psychoonkolog będą udzielać informacji na temat szkodliwości palenia i walki z nałogiem, profilaktyki chorób nowotworowych, w tym chorób nowotworowych krwi, idei dawstwa szpiku, a także informować o dostępnych programach profilaktycznych. Do tego chętni będą mogli zmierzyć poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze krwi, czy poznać techniki masażu limfatycznego - ćwiczeń usprawniających. Dietetyk fundacji udzieli z kolei porad dietetycznych w zakresie zdrowego żywienia. Będzie można także bezpłatnie dokonać analizy składu masy ciała czy skonsultować się z trenerem personalnym. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi - zw. Smokerlyzer - pacjenci zbadają zawartość tlenku węgla w powietrzu wydychanym z płuc. Zainteresowani potencjalni dawcy szpiku będą mogli tego dnia zarejestrować się do bazy dawców szpiku. Pacjenci onkologiczni będą mieli również możliwość profesjonalnych konsultacji dotyczących pielęgnacji skóry problematycznej, wizażu osób po chemio i radioterapii. W ramach prowadzonej profilaktyki raka piersi klientki poznają metodę samobadania piersi na fantomie, a wyszkolone brafitterki będą wspierać w odpowiednim dobrze biustonosza. W ramach mobilnych gabinetów lekarskich, zorganizowanych na zapleczu zapisani pacjenci będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań. Badanie USG piersi wykonywane przez specjalistę radiolog w godz. 10.00 do 14.00 oraz badanie demoskopowe znamion i pieprzyków prowadzone przez specjalistę onkologa klinicznego w godz. 14.00 - 18.00 dostępne za wcześniejszą rejestracją.

Zapisy na przyjmowane są w dniach 28 i 29 stycznia w godz. 16.00 - 20.00 pod nr telefonu 517 453 173.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
16.1
°C
61
%
25
km/h
0.0
mm
33
%