infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Bezpiecznie z fajerwerkami

poniedziałek Grudzień 31, 2018

Fajerwerki to materiał łatwopalny i wybuchowy – o wysokiej temperaturze palenia i dużym polu rażenia w momencie wybuchu. 

To nie zabawka, którą można dać dziecku. Zwróć uwagę, że producent (nie bez przyczyny) wskazuje, iż fajerwerków mogą używać tylko osoby powyżej 18 roku życia- przypomina policja.

Żeby fajerwerki i petardy stały się bezpieczną atrakcją, musisz pamiętać o kilku zasadach: kupuj je w sprawdzonych miejscach, by mieć pewność, że były właściwie przechowywane i nie są uszkodzone, przed użyciem zapoznaj się z instrukcją obsługi, nie odpalaj ich w rękach, wypuszczaj je w otwartej przestrzeni, nie odpalaj ich w pobliżu drzew i domów oraz w miejscach narażonych na pożar. Ważne też, żeby nie wbijać fajerwerków w ziemię; sztuczne ognie lecące do góry, najlepiej odpalać, wkładając je do pustej, szklanej butelki. Nie wrzucaj petard i fajerwerków w miejsca, gdzie mogą znajdować się ludzie lub rzeczy łatwo zapalne,

Dzieci są zawsze bardzo zainteresowane fajerwerkami i petardami. Zwróć uwagę na swoje dziecko. Nie pozwól mu odpalać wyrobów pirotechnicznych. Przypilnuj, by trzymało się z dala od miejsca odpalania fajerwerków.

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
16.1
°C
61
%
25
km/h
0.0
mm
33
%