infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Awanse młodych judoków

środa Maj 12, 2021

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie uczestniczyli w XXX Jubileuszowym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików oraz w eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Lesznie.

Turniej jubileuszowy był kolejnym cyklem turniejów wpisanych w imprezy rankingowe Okręgowego Związku Judo a druga impreza decydowała o tym, kto wystartuje w najważniejszej imprezie dla juniora młodszego czyli Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych). W pierwszej imprezie klub wystawił sześcioro zawodników którzy startowali w kategorii wiekowej U14 i U16, najlepszy wynik osiągnęli: Klaudia Tomaszewska zdobywając srebrny medal oraz Łucja Pawlicka zdobywając brązowy medal, Maria Pakulska i Iga Górska zajęły piąte miejsca.  Wojciech Wągiel i Marcel Majkowski odpadli w eliminacjach. W drugiej imprezie najlepszy wynik osiągnęła Julia Kocimska startując w kategorii wagowej -52 kg wygrała wszystkie walki przed czasem zdobywając złoty medal i uzyskując awans do Mistrzostw Polski, Jan Antoniewicz startując w kategorii wagowej -90 kg zajął ostatecznie siódme miejsce. Awans na Mistrzostwa Polski uzyskali zawodnicy zajmujący miejsca 1-4 w każdej kategorii wagowej. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbędzie się pod koniec czerwca.