infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

5 sposobów na przechowywanie ręczników w łazience

czwartek Luty 25, 2021

To, że w łazience znajdują się ręczniki, to oczywistość. Do rozwiązania pozostaje kwestia, jak je przechowywać, by było praktycznie, ale i estetycznie.

Poznaj naszych 5 sposobów na przechowywanie ręczników w łazience.

Sposób 1 – na haczykach przymocowanych do ściany

To jeden z najprostszych i najpopularniejszych sposobów na przechowywanie ręczników w łazience. Powieszone w ten sposób zajmują mało miejsca, są zawsze pod ręką. Niestety to rozwiązanie nie jest pozbawione wad. Można je zastosować tylko w takiej łazience, która ma bardzo dobrą wentylację, gdyż takie powieszenie ręczników utrudnia im wyschnięcie.

Jeśli chcemy powiesić ręczniki na haczykach, najlepiej wybrać ścianę naprzeciwko wanny lub z dala od kabiny prysznicowej, tak by para nie osiadała bezpośrednio na ręcznikach.

Sposób 2 – na haczykach przymocowanych do grzejnika

To rozwiązanie jest dużo bardziej praktyczne, ale sprawdza się tylko na niektórych typach grzejników. Możemy je zastosować, jeśli mamy w łazience grzejniki rurkowe wiszące wysoko. Jeśli trafiło nam się mieszkanie w starym budownictwie i grzejnik zamontowany przy podłodze, niestety nie skorzystamy z ruchomych haczyków.

Wieszanie ręczników na haczykach przymocowanych do grzejnika ma tę zaletę, że bardzo szybko one wysychają. Ponadto nie trzeba wygospodarowywać dodatkowego miejsca w łazience.

Jeśli szukamy szybkoschnących ręczników, warto zerknąć na te z mikrofibry marki Eurofirany. Są bardzo duże i chłonne, a jednocześnie cienkie i lekkie.

Sposób 3 – stojak na ręczniki

Bardzo praktyczne i bardzo dekoracyjne rozwiązanie, ale… zajmuje sporo miejsca, dlatego poleca się je przede wszystkim do dużych łazienek. Stojak na ręczniki przypomina trochę połączone płotki do przeskakiwania. Na poprzecznych drążkach wiesza się ręczniki. Wysokość stojaka trzeba tak dobrać, by można było swobodnie powiesić nawet duże i długie ręczniki. Praktycznym rozwiązaniem jest wybranie stojaka, który ma metr wysokości. Na nim powinien swobodnie zawisnąć każdy ręcznik.

Zaletą stojaka na ręczniki jest możliwość swobodnego przesuwania go z miejsca na miejsce. Wadą – stosunkowo duże gabaryty. Jedno co na pewno trzeba mu przyznać – to oryginalne i dekoracyjne rozwiązanie.

Sposób 4 – poprzeczne drążki przymocowane do ściany

Rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w małej łazience, bo zajmuje niewiele miejsca. Drążki można przymocować do ściany sąsiadującej z wanną lub kabiną prysznicową. Najwygodniej jest przeznaczyć górne drążki na ręczniki dla dorosłych a dolne na ręczniki dla dzieci. Najniższy drążek nie powinien wisieć niżej niż metr od poziomu podłogi. Istotna jest także szerokość drążków – tu również metr będzie dobrym rozwiązaniem.

Zaletą tego rozwiązania jest oszczędność miejsca. Wadą – ręczniki wiszące wyżej są zasłonięte przez dolne, co może utrudniać ich wysychanie. Aby zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza, należy zachować minimum trzydziestocentymetrowy odstęp pomiędzy drążkami.

Sposób 5 – zamykana szafka na ręczniki

Na koniec sposób na przechowywanie zapasowych ręczników. Trzymanie ich w łazience jest wygodne i bardzo praktyczne. Niestety ręczniki ułożone na półkach, choćby wyglądały bardzo dekoracyjnie, na dłuższą metę nie mają racji bytu. Zwyczajnie będą chłonęły wilgoć. Dlatego do przechowywania zapasowych ręczników najlepiej nadają się zamykane szafki lub głębokie szuflady.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
15.3
°C
42
%
19
km/h
0.0
mm
11
%
Nadchodzące wydarzenia: