infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

26. Bluesonalia w Koninie – kto, gdzie i kiedy wystąpi? Bluesonalia 2020

poniedziałek Listopad 2, 2020

26. Bluesonalia w Koninie

Już w najbliższy weekend fani dobrego bluesa będą mogli posłuchać świetnej polskiej muzyki na żywo. W dniach 6 – 7 listopada odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Bluesonalia w Koninie. Podczas 26 już edycji konińskiego festiwalu wystąpią znane zespoły blues-rockowe z Polski.

Bluesonalia 2020 - kto, gdzie i kiedy?

Pierwszego festiwalowego wieczoru 6 listopada wystąpi jeden z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - Dżem. Kultowa kapela zagra zapewne swoje największe szlagiery, jak choćby Wehikuł czasu, Czerwony jak cegła czy Whisky, ale też te mniej znane utwory. W sobotę 7 listopada koncert da J.J. BAND, gościnnie pojawią się też Marek Raduli oraz Alicja Janosz. Więcej informacji o artystach można przeczytać na stronie WygranaOnline.

Międzynarodowy Festiwal Bluesonalia tak jak w ubiegłym roku odbędzie się w Auli im. Jana A.P. Kaczmarka w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 4 w Koninie. Początek obu koncertów zaplanowany jest na godz. 20.30, jednak publiczność wpuszczana będzie już od godz. 20.00.

Bilety na zbliżający się Międzynarodowy Festiwal Bluesonalia w Koninie można kupić wyłącznie w postaci karnetu na oba festiwalowe koncerty w cenie 120 zł. Nie ma możliwości nabycia wejściówki na pojedynczy koncert. Karnety sprzedawane są w kasie Centrum Kultury i Sztuki w Koninie (ul. Okólna 47a). Można także nabyć je przez internet. Organizatorem Bluesonalii w Koninie jest Stowarzyszenie InArt, impreza jest współfinansowana przez Miasto Konin i Samorząd Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Uwaga! W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19 podczas festiwalu obowiązują specjalne zasady, w tym nakaz zasłaniania ust i nosa przez uczestników koncertu.

O Bluesonaliach w Koninie

Bluesonalia organizowane w Koninie to impreza o niemałym stażu - w zeszłym roku obchodziliśmy 25-lecie festiwalu. Tym samym jest to jedna z najstarszych imprez tego rodzaju w naszym województwie. Jej inicjatorami były osoby wywodzące się ze środowiska związanego z Radiem Konin i radiem „66”, a także ze środowiska muzycznego i nauczycielskiego, a obecnie tworzą one Stowarzyszenie In Art. Pierwsze edycje festiwalu przebiegały w formie przeglądu artystów bluesowych i blues-rockowych.

Jednak Stowarzyszenie In Art postawiło sobie za cel przekształcenie małej imprezy o charakterze lokalnym w wydarzenie o skali ogólnokrajowej. Organizatorzy chcieli, aby w Koninie podczas festiwalu występowały najznamienitsze zespoły i artyści wykonujący muzykę bluesową z Polski, ale też gwiazdy zagraniczne. Jak się okazało, plany te udało się zrealizować i to w stosunkowo krótkim czasie. Na przestrzeni kilku lat Bleusonalia w Koninie nabrały wiatru w żagle, by po 6 edycjach stać się jedną z pięciu największych imprez bluesowych w kraju. To tu właśnie niektórzy uznani zagraniczni muzycy grający bluesa i rocka mieli okazję wystąpić w Polsce po raz pierwszy, a polska publiczność usłyszeć ich występy na żywo.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
1.7
°C
89
%
20
km/h
0.0
mm
0
cm
67
%
Nadchodzące wydarzenia: