infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

ŻYCZENIA

Niech wspólna radość i zabawa towarzyszy Wam nie tylko początkowi Nowego Roku, ale przeniesie się na wszystkie jego dni. Tego życzy redakcja infoKONIN.pl

Zlot motocyklowy

niedziela Kwiecień 28, 2019

Około 10 tys. motocyklistów przybyło wczoraj do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej na VII Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych.

Centralnym momentem zjazdu była Msza św. o godz. 12.00 sprawowana w licheńskiej bazylice pod przewodnictwem ks. Janusza Kumali MIC, kustosza sanktuarium. Już od porannych godzin w Licheniu zaroiło się od motocykli i pojazdów zabytkowych. Wszystko za sprawą kolejnego już ogólnopolskiego otwarcia sezonu motorowego. Po zakończonej mszy św. księża marianie, pod eskortą motocyklistów, udali się na parking, gdzie po krótkiej modlitwie i słowie ks. Kumali, poświęcili wszystkie znajdujące się tam motocykle. Motocykl jest po to, aby o niego dbać, ale przed wszystkim najważniejsze, aby dbać o siebie. Po co nam motocykl, jeśli nikt na nim nie siedzi, a jeśli siedzi to znaczy, że jest bezpieczny. Tego wam życzę, abyście każdego dnia dbali o samych siebie, aby wasze serca były wypełnione Jezusem, abyście potrafili żyć Bożą miłością” – powiedział do obecnych na parkingu kapłan. Ostatnim punktem wydarzenia była parada wszystkich pojazdów, które przyjechały do Lichenia. Wyjazd na trasę, liczącą ok. 20km, rozpoczął się po poświęceniu pojazdów, punktualnie o godzinie 14.00. W VII Ogólnopolskim Otwarciu Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych w Licheniu uczestniczyli motocykliści z całego kraju. Organizatorem wydarzenia był Klub Motocyklowy Blue Rangers Poland z Łodzi.

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/zlot-motocyklowy">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
0.6
°C
84
%
11
km/h
0.0
mm
0
cm
32
%
Nadchodzące wydarzenia: