infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

ŻYCZENIA

Niech wspólna radość i zabawa towarzyszy Wam nie tylko początkowi Nowego Roku, ale przeniesie się na wszystkie jego dni. Tego życzy redakcja infoKONIN.pl

XIII Festiwal Sztuki Tradycyjnej

środa Lipiec 3, 2019

 Zespoły folklorystyczne z kilku krajów świata zaprezentują się 24 sierpnia na skwerze przed Konińskim Domem Kultury. Na Festiwal Sztuki Tradycyjnej zaprasza poznańskie Towarzystwo Poligrodzianie.

Festiwal Sztuki Tradycyjnej zyskał spore uznanie wśród mieszkańców całej Europy. W lipcu 2012 Dyrektor Generalna UNESCO, Irina Bokova, podjęła decyzję o przyznaniu patronatu UNESCO Festiwalowi Sztuki Ludowej. Wydarzenie to na stałe już zagościło w Poznaniu, Gnieźnie, Szreniawie (gmina Komorniki) i Koninie. W Koninie 24 sierpnia zespoły prezentować się będą w centrum miasta, na skwerze przed KDK. Uczestnictwo w festiwalu zapowiedziały: Grupa Tańca Ludowego „Janj” z Bośni i Hercegowiny, „The Ballet Raices de Colombia” złożony z Kolumbijczyków mieszkających w Kanadzie, Zespół Tańca Ludowego „FONÓ Üllés” z Węgier, Międzynarodowa grupa taneczna „Hai la joc” i Orkiestra Ferdivedûnsje z Holandii, Grupa taneczna „Joy” z Serbii, Zespół folklorystyczny „Lelija” ze Słowacji i rumuński dziecięcy zespół folklorystyczny „Doruletul”.

 

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/xiii-festiwal-sztuki-tradycyjnej">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
0.6
°C
89
%
14
km/h
0.0
mm
0
cm
0
%
Nadchodzące wydarzenia: