infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wygrana Sokoła Kleczew

niedziela Październik 14, 2018

Sokół Kleczew wciąż na zwycięskiej ścieżce.  W dzień jubileuszu 90-lecia sportu w Kleczewie zespół seniorów Sokoła pokonał w meczu ligowym Świt Szczecin 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 80 minucie Jakub Antosik. Pierwsza połowa meczu była dość senna. Obie drużyny próbowały zdobyć fragment wolnej przestrzeni do oddania strzału, lecz było to niezwykle trudne. Zaledwie jedna próba strzału z dystansu Michała Kozajdy nie przyniosła zdobyczy bramkowej. W drugiej połowie to Świt zarysował przewagę i kilka razy zagroził bramce Dawida Kołodziejczaka.  Kiedy goście zaczęli częściej przebywać na połowie Sokoła nasz zespół mógł częściej kontrować. Na taki przebieg wydarzeń tylko czyhali szybcy Jan Paczyński i Jakub Antosik. I to właśnie ta dwójka zapewnia naszemu zespołowi wygraną. W 80 minucie meczu w narożniku boiska Paczyński ograł dwójkę obrońców i podaniem wzdłuż bramki obsłużył Antosika. Napastnik Sokoła uderzył lekko ale skutecznie. Dla ekipy Łukasza Cichosa była to szósta wygrana z rzędu. Za tydzień Sokoła zagra na wyjeździe z Wdą Świecie.

Sokół Kleczew - Świt Skolwin1:0  (0-0)   Jakub Antosik 80’

Sokół Kleczew: Dawid Kołodziejczak – Michał Kozajda, Mikołaj Pingot, Sebastian Śmiałek, Tomasz Koziorowski, Jakub Groszkowski, Michał Wolinowski, Jakub Dębowski (75’ Marcel Koziorowski), Jakub Smektała, Norbert Grzelak (64’ Jan Paczyński), Jakub Antosik