infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Polecane:

Zobacz film na naszym Facebooku z briefingu i przedstawienie wice prezydentów

Salon Poezji z Barbarą Krafftówną

czwartek Maj 16, 2019

Barbara Krafftówna, aktorka teatralna, kabaretowa i gwiazda filmu będzie gościem Salonu Poezji i Literatury w Koninie. Na spotkanie z aktorką zapraszamy w poniedziałek 20 maja. Artystce na scenie będzie towarzyszyć dziennikarz i pisarz Remigiusz Grzela.

Barbara Krafftówna stworzyła jeden z najciekawszych i zapadających w pamięć portretów kobiecych w kinie – Felicję w „Jak być kochaną”, wzorcowa aktorka w dramatach Witkacego, pierwsza odtwórczyni Gombrowiczowskiej „Iwony, księżniczki Burgunda” i wykonawczyni słynnego walca „Embarras”. Niezapomniana aktorka legendarnego Kabaretu Starszych Panów, która przeklinała Bohdana Łazukę, szarpała bas i nudziła się w czasie deszczu. W filmowej roli Honoratki swoim gorącem topiła serce nie tylko Gustlika.

Genialna interpretatorka kryminałów Joanny Chmielewskiej, które często nagrywała dla radia, i głos Czerwonego Kapturka ze słynnej bajki słuchanej z winylowych płyt.

Z Barbarą Krafftówną będzie rozmawiał, podobnie jak w książce ,,Krafftówna w krainie czarów" Remigiusz Grzela – dziennikarz, pisarz, dramaturg. Autor zbiorów rozmów „Rozum spokorniał”, „Hotel Europa”, „Wolne”, „Obecność”, wywiadów-rzek „Marian Kociniak. Spełniony”, „Było, więc minęło. Joanna Penson – dziewczyna z Ravensbrück, kobieta Solidarności, lekarka Wałęsy”, „To, co najważniejsze. Irena Jun i Stanisław Brudny”, książek reporterskich „Bagaże Franza K. czyli Podróż, której nigdy nie było” i „Wybór Ireny” (o łączniczce ŻOB-u Irenie Gelblum, która stała się włoską poetką Ireną Conti) a także powieści „Bądź moim Bogiem” i „Złodzieje koni”.

Remigiusz Grzela wyreżyserował także w TVP Kultura dwa spektakle emitowane na żywo, poza własną sztuką Naznaczeni w wykonaniu Urszuli Dudziak i Tomiry Kowalik, również monodram Anny Mentlewicz Kochany synu w wykonaniu Elżbiety Czerwińskiej.

Spotkaniu z artystami towarzyszyć będą Muzyczne Anioły z Konińskiego Domu Kultury.

 

Salon Poezji i Literatury

,,Krafftówna w krainie czarów”

20 maja, godz. 18.00

Bilety: ulgowy dla seniorów 15 zł (z kartą seniora), normalny 20 zł

Foto: Kuba Kiljan-Kuźnia Zdjęć/SFP

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/wydarzenia/salon-poezji-z-barbara-krafftowna">
Twitter

INNE WIADOMOŚCI

Konin
12.2
°C
88
%
8
km/h
0.1
mm
99
%
Nadchodzące wydarzenia: