infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

ŻYCZENIA

Niech wspólna radość i zabawa towarzyszy Wam nie tylko początkowi Nowego Roku, ale przeniesie się na wszystkie jego dni. Tego życzy redakcja infoKONIN.pl

Wielkopolscy urbaniści docenili Konin

poniedziałek Luty 10, 2020

Pierwszy miejsce Konin, drugie Czarnków, wyróżnienie dla Poznania - to wyniki IX edycji konkursu  "Najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna w Wielkopolsce" zorganizowanego przez Towarzystwo Urbanistów Polskich w Poznaniu. Laureaci odebrali nagrody podczas targów BUDMA 2020 w Poznaniu.

Konin otrzymał pierwszą nagrodę za "Zagospodarowanie otoczenia Konińskiego Słupa Drogowego" według projektu pracowni PROSTO ARCHITEKCI Joanna Grześkowiak i Maciej Gierwielaniec. Kapituła konkursu doceniła nieszablonowe podejście do zagospodarowania niewielkiej przestrzeni miejskiej oraz oryginalny pomysł ekspozycji zabytku z użyciem nietypowo zastosowanych wysokiej jakości materiałów. W efekcie wykreowano warte odwiedzenia miejsce dialogu współczesności z historią - czytamy w uzasadnieniu decyzji. Koniński Słup Drogowy, z wyrytą po łacinie inskrypcją, pochodzi z XII wieku i jest najstarszym zabytkiem Konina. Znajduje się przy kościele pw. św. Bartłomieja. Miał wyznaczać połowę odległości między Kaliszem a Kruszwicą na ważnym szlaku handlowym. Zmieniając otoczenie słupa, Miasto chciało wyeksponować jego unikatowy charakter i podkreślić wartość historyczną.

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/wielkopolscy-urbanisci-docenili-konin">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
6.7
°C
94
%
10
km/h
0.9
mm
0
cm
100
%
Nadchodzące wydarzenia: