25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Konińskie Pogotowie „Perłą Medycyny”

Konińskie Pogotowie „Perłą Medycyny”

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego najlepszą placówką w Polsce! Tak uznała kapituła prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu „Perły Medycyny”, która konińską stację nagrodziła złotą statuetką w kategorii „Ratownictwo medyczne i transport sanitarny”. WSPR zdobyła też pierwszą nagrodę w kategorii „Projekt”.Perły 3

Gala wręczenia nagród odbyła się w sobotę w warszawskim hotelu „Gromada”. Uroczystość zgromadziła około 600 przedstawicieli placówek medycznych z całej Polski. Nasze pogotowie reprezentowali na niej dyrektor Barbara Szeflińska i kierownik ds. medycznych Stacji Robert Mazurek. Ku ich radości, prowadzący galę Anna Karna i Krzysztof Ibisz aż dwukrotnie wymieniali konińską Stację wśród najlepszych placówek w kraju.

                WSPR zdobyła najważniejszy laur w swojej kategorii - czyli „Ratownictwo medyczne i transport sanitarny” – złotą statuetkę oznaczającą pierwsze miejsce w kraju. Kapituła konkursu doceniła m.in. nowoczesność i innowacyjność Stacji oraz poziom wyposażenia taboru. Nie bez znaczenia były dla niej także wyniki ekonomiczne placówki i zaangażowanie w lokalne działania.

                Drugą złotą statuetkę dyrektor Barbara Szeflińska odebrała za zwycięstwo w kategorii „Projekt”. Kapituła konkursu doceniła tym samym realizację przez Pogotowie Programu „Mały Ratownik”. W jego ramach pracownicy WSPR prowadzą z przedszkolakami i uczniami szkół zajęcia, których celem jest przybliżenie najmłodszym specyfiki pracy zespołów ratownictwa medycznego, wyjaśnienie zasady wzywania służb ratunkowych czy nauka właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Takie pokazowe lekcje odbywają się w siedzibie Stacji lub na terenie szkół i przedszkoli w Koninie i powiecie konińskim. Największą ich atrakcją jest odpowiednio przygotowany pokazowy ambulans wraz z wyposażeniem medycznym.

                „Perły Medycyny” to najbardziej prestiżowy konkurs branży medycznej w Polsce. Co roku wyłania najprężniej działające placówki w 21 kategoriach, takich jak szpitale, kliniki, poradnie, laboratoria, ratownictwo medyczne czy inwestorzy. Jak czytamy na stronie internetowej konkursu, jego celem jest promocja tych podmiotów wykonujących działalność leczniczą i firm działających na rynku medycznym, farmaceutycznym i kosmetycznym, które zakresem swojej działalności oraz przy udziale kompetentnego personelu wpływają na poziom oferowanych produktów i usług – ich dostępność i jakość, a także bezpieczeństwo pacjentów oraz klientów. Konkurs odbywa się pod Patronatem m.in.: Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego.

                WSPR w Koninie od lat znajduje się w ścisłej czołówce najlepszych stacji pogotowia w Polsce, czego dowodem są regularnie zdobywane laury. W ciągu ostatnich 5 lat placówkę i jej kierownictwo aż dziewięciokrotnie nagradzano w konkursach o ogólnopolskiej randze.

2009 - Ogólnopolski Konkurs „Perły Medycyny”: II miejsce w kategorii „Ratownictwo medyczne i transport sanitarny”

2010 - Ogólnopolski Konkurs „Perły Medycyny”: wyróżnienie w kategorii „Ratownictwo medyczne i transport sanitarny”

2012 - Ogólnopolski Certyfikat „Rzetelni w Ochronie Zdrowia”

2012 - Regionalny Certyfikat „Rzetelna Instytucja”

2012 - Ogólnopolski Konkurs „Perły Medycyny”: III miejsce w kategorii „Ratownictwo medyczne i transport sanitarny”

2013 – Europejski Certyfikat „Rzetelni w Ochronie Zdrowia”

2013 - Certyfikat „Rzetelny Menedżer” dla dyrektor stacji Barbary Szeflińskiej

2013 - Ogólnopolski Konkurs „Perły Medycyny”: I miejsce w kategorii „Ratownictwo medyczne i transport sanitarny”

2013 - Ogólnopolski Konkurs „Perły Medycyny”: I miejsce w kategorii „Projekt”

Perły_1.jpgPerły_2.jpgPerły_3.jpg

Ł. Maciejewski