25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Wielkie otwarcie Ferio z Fundacją „Otwarcie”

Wielkie otwarcie Ferio z Fundacją „Otwarcie”

W najbliższy weekend, od 25 do 27 października w Centrum Handlowym Ferio w Starym Mieście odbędzie się pierwszy z cyklu trzech eventów związanych z prowadzoną rozbudową Centrum i otwarciami nowych sklepów. Kulminacją weekendu będzie szósta już edycja Pokazu Mody „Moda dla Każdego” organizowanego wspólnie z Fundacją na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie”, w którym w roli modeli, jak co roku, wystąpią podopieczni i wolontariusze Fundacji. 

plakat 2013


Trzydniowe świętowanie w Centrum Handlowym Ferio rozpocznie się już w piątek, 25 października od spotkania z gwiazdą serialu Rodzinka.pl – Maćkiem Musiałem. W sobotę, 26 października klientów Ferio w taneczne rytmy wprowadzi para znana z Tańca z Gwiazdami – Stefano Terrazzino i Paulina Biernat. Niedziela natomiast będzie należeć do Fundacji „Otwarcie”, która, jak co roku, zorganizuje niecodzienny pokaz mody z udział młodzieży i dzieci związanych z Fundacją. Początek pokazu przewidziano na godzinę 17.00.

Szósta edycja pokazu odbędzie się w atmosferze podróży dookoła świata. Jesienne kolekcje sklepów odzieżowych Ferio przeniosą uczestników i obserwatorów w klimat ciepłych krajów i gorących wysp. Wszystko to przyprawione dynamiczną i energetyczną muzyką pozwoli zatrzymać uśmiech i słońce na dłużej. Celem pokazu będzie zaprezentowanie mody uniwersalnej i swobodnej, a przedstawione stylizacje będą jednocześnie modne i wygodne.

„Naszymi modelami będą różne osoby: zwykła dziewczyna, wysportowany chłopak, osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku inwalidzkim, chodząca o kulach, dziecko z Zespołem Downa, ADHD, osoba karłowata, otyła, chuderlak, okularnik – słowem ludzie
o różnych potrzebach związanych ze strojem. Przez odpowiedni ubiór chcemy pokazać zarówno dzieciom, młodzieży, jak i ich rodzicom, że bez względu na typ sylwetki, niepełnosprawność, nadmiary, czy niedomiary mogą wyglądać ciekawie, fantazyjnie
i modnie” – mówi Natalia Jaskulska, Członkini Zarządu Fundacji „Otwarcie” i jednocześnie koordynatorka przedsięwzięcia.

 „Pokaz mody organizowany przez Fundację „Otwarcie” na stałe wpisał się już w kalendarz działań marketingowych organizowanych na terenie Ferio. Cieszymy się, że dzięki kolekcjom naszych sklepów propagujemy hasło, że moda jest dla każdego i każdemu może sprawiać radość” – mówi Henryk Grabowski, Dyrektor CH Ferio.

Rozbudowa Centrum Handlowego Ferio weszła już w ostateczny etap i powoli otwierane są pierwsze nowe sklepy. Do otwartych niedawno salonów Stradivariusa i 4F w najbliższy piątek, 25 października, dołączą Cropp i House.