24wrzesień2018

24 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

Pracownicy oświaty ze szkół prowadzonych przez powiat koniński obchodzili wczoraj swoje święto. 

DSC 0182
DSC 0214
DSC 0275
DSC 0285
DSC 0309

Gospodarzem powiatowych uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej był Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie.

Samorządowcy uczcili Dzień Edukacji Narodowej kierując do nauczycieli, wychowawców i pracowników niepedagogicznych serdeczne gratulacje i podziękowania za zaangażowanie, cierpliwość oraz codzienny trud.

Podczas przemówień inaugurujących obchody, starosta Małgorzata Waszak podkreśliła znaczenie i wpływ pracy nauczyciela na wychowanie młodego pokolenia, a wicestarosta Andrzej Nowak zwrócił uwagę na wysoką pozycję polskiej edukacji na arenie międzynarodowej.

W dniu swojego święta pracownicy oświaty odebrali też życzenia i gratulacje od Piotra Florka wojewody wielkopolskiego, który podzielił się z uczestnikami uroczystości informacją, że w przyszłym roku Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie spotka ogromne wyróżnienie. W tej szkole odbędzie się bowiem Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015.

Kolejnym miłym, a zarazem oczekiwanym, momentem akademii było wręczenie nagród za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej.

Nagrodą Starosty Konińskiego I i II stopnia uhonorowani zostali: Jacek Żerkowski – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie, Anna Matczak-Gaj – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, Bolesław Stanowski – nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie, Teresa Stawicka – kierownik filii oraz pedagog z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie, Joanna Gadomska – nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie oraz Katarzyna Witkowska – nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale.

               Sześćdziesięciu ośmiu nauczycieli z placówek oświatowych, dla których powiat jest organem prowadzącym, otrzymało natomiast nagrody uznaniowe przyznane przez dyrektorów swoich szkół.

Obchody uświetnił występ Katarzyny Mul oraz program artystyczny w wykonaniu działającego przy Zespole teatru „Kreska”.