25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » XII Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego

XII Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego

29 września odbyło się XII Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego organizowane przez Społeczny Komitet Organizacji Jasnogórskich Spotkań Środowiska Policyjnego. Policyjni pielgrzymi modlili się w intencji poległych podczas służby, za swoje bezpieczeństwo oraz przyszłość ojczyzny i swego zawodu. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele garnizonów Policji z całego kraju, w tym również konińscy policjanci. 

czestochowa1
czestochowa2
czestochowa3
czestochowa4

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele garnizonów Policji z całego kraju z Komendantem Głównym Policji nadinspektorem Markiem Działoszyńskim na czele oraz przedstawiciele organizacji działających przy Policji. W uroczystościach wziął udział także Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Wojciech Olbryś.

środowisko policyjne również reprezentowali policjanci Komendy Miejskiej Policji w Koninie. 

Pielgrzymka policjantów, pracowników Policji, ich rodzin i organizacji związanych z Policją ruszyła z Placu Biegańskiego w Częstochowie. Wiązanki kwiatów złożone zostały przy pomniku Józefa Piłsudskiego i pomniku Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Następnie przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza odbył się Apel z okazji 73. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

O 12.00 na Jasnogórskich Błoniach odprawiona została uroczysta Msza Święta, którą koncelebrował Ksiądz Biskup Józef Guzdek Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Policji. Godzinę później, pielgrzymka udała się pod płaskorzeźbę GLORIA VICTIS, gdzie jej uczestnicy oddali hołd poległym i pomordowanym policjantom. Następnie pielgrzymi modlili się w intencji Policji przed cudownym obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej Królowej Polski.

XII Spotkanie Jasnogórskie Środowiska Policyjnego zakończyło się koncertem Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.

  źródło KGP

foto KMP Konin