25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Nie bój się dentysty – dziesięć prostych i skutecznych rad

Nie bój się dentysty – dziesięć prostych i skutecznych rad

Nie bójmy się dentysty! Przyciemnione jedynki czy dwójki, jakże szpecące nasz uśmiech, powinny już zniknąć z naszych ulic na dobre. Oto 10 rad, które pomogą oswoić dentystę nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. 

nie-boj-sie-dentysty

1. Jeśli jesteś osobą obawiającą się wizyty u stomatologa, to szukając odpowiedniego dla siebie lekarza dentysty, możesz posłużyć się opinią znajomych lub rodziny. Jednak najobiektywniejsza ocena oparta będzie na własnym doświadczeniu.

2. Gdy znajdziesz lekarza oraz gabinet który przypadnie Ci do gustu, umów się na pierwszą wizytę np. na przegląd stomatologiczny lub oczyszczanie zębów. Takie spotkanie pomoże Ci w oswojeniu się ze środowiskiem stomatologicznym.

3. Dobrze jest umówić się na wizytę w godzinach porannych, gdyż wtedy stres związany z oczekiwaniem na wizytę będzie ograniczony do minimum.

4. Jeśli dalej się boisz, przyjdź z osobą , która doda Ci otuchy. Lekarz nie będzie miał nic przeciwko, jeśli taka osoba będzie w pobliżu podczas leczenia.

5. W przypadku, gdy przeraża Cię podanie znieczulenia za pomocą strzykawki, możesz poprosić o żel z lidokainą, który zniweluje nawet ból samego ukłucia igły.

6. Ustal z dentystą znak „stop” – np. podniesienie ręki do góry, dzięki temu współpraca między lekarzem a pacjentem będzie znacznie lepsza.

7. Nie sugeruj się traumą sprzed wielu lat, ponieważ postęp leczenia oraz wyposażenie gabinetu stomatologicznego zmieniło się diametralnie. W dzisiejszych czasach wizyta u stomatologa może nawet być przyjemna.

8. Jeśli lubisz muzykę, weź słuchawki do smartphone’a lub innego urządzenia. Ulubiona muzyka pomoże Ci się zrelaksować, a wizyta będzie przyjemniejsza.

9. Często gabinety wyposażone są w telewizory usytuowane nad głowa pacjenta, to także pomaga skupić się na czymś przyjemnym i ogranicza twój stres.

10. Pomyśl o pięknym i zdrowym uśmiechu, który doda Ci uroku i pewności siebie na co dzień.

Artykuł został zredagowany przez  dr n.med. Cezarego Turostowskiego przy wykorzystaniu ogólnych zaleceń NHS z Wielkiej Brytanii 

Źródło: KobietaMag.pl