26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Wpadli seryjni włamywacze do aut

Wpadli seryjni włamywacze do aut

Policjanci Referatu Patrolowo – Interwencyjnego konińskiej komendy w sobotni wieczór zwrócili uwagę na kilkukrotnie widzianego Fiata na obcych numerach rejestracyjnych. Postanowili przyjrzeć się pasażerom. Zatrzymali ich na jednym z parkingów. Samochodem jechało dwóch 19-latków – jeden z Łodzi, jeden z Konina. 

dsc 8362
dsc 8366
dsc 8367

Nie potrafili wyjaśnić skąd i po co mają dodatkowe tablice rejestracyjne i klucz serwisowy do Volkswagena, Audi, Seata i Skody. Policjanci szybko ustalili, że tablice zostały przed chwilą skradzione z zaparkowanego Reanult. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Dalsza praca kryminalnych i śledczych pozwoliła na ustalenie i udowodnienie im szeregu włamań do pojazdów i garaży na V Osiedlu oraz na Osiedlu Zatorze i ul. Gajowej. Przestępczą działalność prowadzili od czerwca tego roku. Kradli co popadło: radioodtwarzacze, akcesoria i narzędzia samochodowe, a nawet benzynę i silnik do Fiata 126p. Dzięki szybkim działaniom policjantów udało się odzyskać sporo sprzętu: 10 radioodtwarzaczy, silnik do Fiata, kilkadziesiąt litrów benzyny i różne akcesoria. Część łupów ukrytych było w garażu w Koninie należącym do rodziny 19-latka z Konina, natomiast część w ziemiance w małej miejscowości w gminie Warta w województwie łódzkim, należącej z kolei do rodziny 19-latka z Łodzi. Skradzione sprzęty wystawiali na portalach aukcyjnych lub oferowali w „sprzedaży bezpośredniej”. Straty osób poszkodowanych sięgają kilku tysięcy złotych.

Część zarzutów kradzieży z włamaniem już usłyszeli, pozostałe usłyszą wkrótce, a będzie ich w sumie kilkanaście. Przyznali się do ich popełnienia. Grozi im do 10 lat więzienia.

źródło: KMP w Koninie