26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Ćwiczenia strażaków na rzece Warcie

Ćwiczenia strażaków na rzece Warcie

W dniach od 5 do 13 września 2013r. strażacy z Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych Nr 1 i 2 Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wraz z wybranymi jednostkami OSP z powiatu konińskiego, ćwiczyli na rzece Warcie sprawienie zapór ograniczających rozlewiska substancji niebezpiecznych. 

Zdjęcie-1010
Zdjęcie-1011
Zdjęcie-1026
Zdjęcie-1029
Zdjęcie-1046

Ćwiczenia odbyły się w okolicach mostu Unii Europejskiej w Koninie, w miejscu w którym rzeka Warta charakteryzuje się szybkim nurtem. Specjalistyczne grupy ratownictwa chemiczno – ekologicznego i wodnego postawiły sobie za zadanie przekierowanie oraz zebranie substancji niebezpiecznej z powierzchni wody. Użyty podczas ćwiczeń sprzęt umożliwia zebranie substancji z powierzchni wody do specjalnych zbiorników, które muszą być następnie zutylizowane.  

Miejsce ćwiczeń na rzece Warcie w okolicach mostu Unii Europejskiej w Koninie oraz miejsce przy przeprawie promowej w Sławsku, gdzie ćwiczono w miesiącu lipcu, umożliwiają dojazd ciężkim sprzętem i sprawienie zapór, do użycia których niezbędny jest między innymi specjalistyczny sprzęt.

Tekst: st. sekc. Sebastian Andrzejewski, zdjęcia KM PSP w Koninie.