25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Wspólnie "odkrywamy czystą Polskę"!

Wspólnie "odkrywamy czystą Polskę"!

Najbliższy weekend upłynie w powiecie konińskim na „odkrywaniu czystej Polski”. 

sprzatanie 2013 plakat

 

Już od dwudziestu lat, trzeci weekend września związany jest ogólnoświatową akcją Clean up the World, w Polsce znaną jako „Sprzątanie świata”. Tegoroczna kampania pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję …nie śmiecę” nawiązuje do szacunku i troski o wszystkie elementy przyrody i sprzeciwia się dzikim wysypiskom w lasach oraz na łąkach i terenach otwartych.

Starostwo Powiatowe w Koninie włączyło się w kampanię promującą sprzątanie Świata już po raz czternasty.

Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, tak jak w latach ubiegłych, kupił 7000 worków na śmieci i 7000 rękawic ochronnych, które od września przekazywane są zainteresowanym gminom. Zachęcając do porządkowania powiatu zgodnie z zasadą segregacji odpadów, każda z gmin otrzyma 500 worków w pięciu kolorach: zielonym
- na szkło kolorowe, białym - na szkło bezbarwne, niebieskim - na papier, żółtym - na tworzywa sztuczne oraz czarnym z przeznaczeniem na pozostałe odpady.

Udział w „odkrywaniu czystej Polski” potwierdziły urzędy wszystkich 14 gmin. Akcją sprzątania objęty zostanie więc cały teren naszego powiatu.

Lokalne działania wspierać będzie szeroko zakrojona edukacja w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi. Poza propagowaniem wiedzy o tym jak unikać tworzenia odpadów oraz jak prowadzić ich selektywną zbiórkę, akcja posłuży promocji wykorzystania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w celu pomocy potrzebującym.