24wrzesień2018

24 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Pożar budynku inwentarskiego w miejscowości Dąbrowa

Pożar budynku inwentarskiego w miejscowości Dąbrowa

W dniu 05.09.2013r. w miejscowości Dąbrowa, gm. Sompolno doszło do pożaru budynku inwentarskiego, w którym na poddaszu zgromadzona była sprasowana w kostki słoma. 

P1400709
P1400713

Powiadomiony Dyżurny SKKM w Koninie natychmiast zadysponował samochody ratowniczo – gaśnicze z JRG PSP Nr 1 w Koninie i OSP Sompolno, Ślesin, Mąkolno, Lubstów i Racięcice. Po przybyciu strażaków na miejsce i zabezpieczeniu terenu akcji oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w budynku, podano środek gaśniczy na palący się budynek. Po stłumieniu pożaru przystąpiono do ręcznego wyrzucania z poddasza słomy, a następnie jej dogaszeniu. Ze względu na duże zadymienie, strażacy pracowali w aparatach powietrznych. Jednocześnie prowadzono oddymianie budynku przy pomocy wentylatorów. Niewielka ilość inwentarza znajdującego się w budynku została przez właściciela ewakuowana z palącego się budynku na zewnątrz przed przybyciem straży pożarnej.

W działaniach gaśniczych trwających prawie 5 godzin udział brało 39 strażaków. Dochodzenie w sprawie przyczyny powstania pożaru prowadzi Policja.

Tekst: st. kpt. Sebastian Olesiak, zdjęcia: JRG PSP Nr 1 w Koninie.