19październik2018

19 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Komunikat Prokuratury Okręgowej w Koninie w sprawie „Tygodnia Mediacji”

Komunikat Prokuratury Okręgowej w Koninie w sprawie „Tygodnia Mediacji”

Jak informuje Rzecznik Prasowy – Prokuratury Okręgowej w Koninie, Marek Kasprzak, w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Mediacji w Polsce w dniach od 14 do 19 października 2013r. będzie obchodzony „Tydzień Mediacji” pod hasłem: „Masz prawo do mediacji”. 

KOMUNIKAT

W związku z tym na tablicach ogłoszeń Prokuratury Okręgowej w Koninie oraz na tablicach ogłoszeń Prokuratur Rejonowych znajdują się aktualne listy mediatorów.

Międzynarodowy Dzień Mediacji obchodzony jest co roku w trzeci czwartek października. Dzień ten ma na celu popularyzację oraz upowszechnienie wśród społeczeństwa korzystania z alternatywnych sposobów rozwiązywania sporów.

Tradycja obchodzenia Międzynarodowego Dnia Mediacji istnieje na świecie od 2005 roku. Święto zainicjowane zostało przez Association for Conflict Resolution – Amerykańskie Stowarzyszenie Profesjonalistów w Rozwiązywaniu Konfliktów.

W Polsce co roku do akcji włączają się sądy, prokuratury a także cała rzesza organizacji pozarządowych. Tego dnia odbywa się wiele konferencji, spotkań i warsztatów poświęconych mediacji. Skorzystać można również z bezpłatnych porad i opinii mediatorów, a także dowiedzieć się czegoś więcej o tym sposobie rozwiązywania konfliktów.